i5 2520M Kendi Kendine Overclock Oluyor ?

Söyledim ya işte... Fanı temizleyip, termal macunu değiştireceksin. Kasayı açıp, fanı temizleyip, termal macun süreceksin. Bir daha tekrarlayayım mı?
Çok zor geliyorsa katlanacaksın yapacak bir şey yok.

Peki anlıyorum tek denemediğim termal macun olayı onu da ben yapamam zaten belki bir bilgisayarcı da yaptırabilirim...

Maalesef ki casper laptoplar oyle ısı sorununda kendini kapatmaktan bile acizler,bir arkadasımda kendi gözümle gördüm tusların ısıdan dolayı eriyip büzüştüğüne ve o gün dedim ki casper senin gibi marka olmaz olsun.

Sorununa gelince guzel kardesım en fazla fanını temizler ve termal macununu yenileyebilirsim baskada caren yok maalesef, gidebildiği yere kadar gider sonrada sana yeni bir laptop alma yolu gözükür,işte ozaman alacagın en büyük önlem gidip de gene Casper, Exper aidata vestel gibi markaların laptoplarından almamak olur.

Laptop sogutucusuna da hiç bosa para verme bence hiçbiri bir halta yaramıyor bosa para tuzağı hepsi.. Laptopta da Asus, Msi ve Dell den şaşma. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işe yarar Gasper'ı bile sğutur ve Vestel daha iyi Gasper'dan bu soğutucuyu denesin fark eder.
TeknoBiyotik: TX airMAX 20cm Mavi Led Fanlı Notebook Soğutucu (16") - Notebook Soğutucu - Aksesuar & Yazılım

txairmax_icresim1.jpg
txairmax_icresim3a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu Gasper'in alt kapağın resmini koy belki çok basit yapabilirsin.

Tamam bir ara koyayım bakın bir ne yapılır, ne yapılmaz...

Maalesef ki casper laptoplar oyle ısı sorununda kendini kapatmaktan bile acizler,bir arkadasımda kendi gözümle gördüm tusların ısıdan dolayı eriyip büzüştüğüne ve o gün dedim ki casper senin gibi marka olmaz olsun.

Sorununa gelince guzel kardesım en fazla fanını temizler ve termal macununu yenileyebilirsim baskada caren yok maalesef, gidebildiği yere kadar gider sonrada sana yeni bir laptop alma yolu gözükür,işte ozaman alacagın en büyük önlem gidip de gene Casper, Exper aidata vestel gibi markaların laptoplarından almamak olur.

Laptop sogutucusuna da hiç bosa para verme bence hiçbiri bir halta yaramıyor bosa para tuzağı hepsi.. Laptopta da Asus, Msi ve Dell den şaşma. Saygılar.

Zaten soğutucuyu bizzat ben yapıcam hedefim 15-20 derece soğutabilmek umarım elime yüzüme bulaştırmam...

Bu işe yarar Gasper'ı bile sğutur ve Vestel daha iyi Gasper'dan bu soğutucuyu denesin fark eder.
TeknoBiyotik: TX airMAX 20cm Mavi Led Fanlı Notebook Soğutucu (16") - Notebook Soğutucu - Aksesuar & Yazılım

txairmax_icresim1.jpg
txairmax_icresim3a.jpg

Soğutucuyu kendim yapmayı düşünüyorum bu yüzden almam herhalde ama teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı