i5 3.Nesil Kasa Alınır mı?

Senin durumunda 2. el Xeon sistem yanına da para kalırsa GT 1030, kalmazsa R7 240 daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alac
İyi de bu işlemci 3. nesil değil ki, bu 1. nesil İ5. Yani 2010'da piyasaya sunulan işlemcilerden biri. Almanı önermem. Bu nasıl arkadaşsa seni 700 TL'ye dolandırmaya kalkmış.
alacağım sistem bu değil reis bunun 1.nesil olduğunu biliyorum bu pc kuzenimin bu pcde rahat bir şekilde oynadım benim alacağım 3.Nesil alacağım pcye r7 240 taksam bundan daha iyi olur mu onu sordum.

İyi de bu 3. nesil değil ki, 1. nesil İ5. Almanı da tavsiye etmem. Çok merak ettim, bu sistemin neresi 700 lira?

R7 240 ile Knight Online oynanır. Ancak bu sistem hayli eski. Yatırım yapmanı da önermem. Seçim senin. Ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.

alacağım sistem bu değil reis bunun 1.nesil olduğunu biliyorum bu pc kuzenimin bu pcde rahat bir şekilde oynadım benim alacağım 3.Nesil alacağım pcye r7 240 taksam bundan daha iyi olur mu onu sordum.

Bu sistem baya eski nesil bir sistem. Günümüz oyunlarını asla oynatmaz. Böyle sistemler tam bir para tuzağıdır. Bunlara kesinlikle para yatırmayın. Resmen çöp. Onun yerine para biriktirip yeni nesil bir sistem toplayabilirsiniz.

"1. nesil işlemci bu, almayın " diyorsunuz ama bende de aynı işlemci (İ5 650) var ve performansı o kadar da kötü değil. Tabi arkadaş Knight Online oynayacağını belirttiği için yeter de artar ama bu sistem kuzenininmiş zaten.

@owyeeah R7 240 değil de GT 1030 taksan fazlasıyla yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci tahminimce yetecektir fakat ekran kartı ve ram yeteceğini sanmıyorum. Ram ile de belli bir süre idare edersin knight'da sorun olmaz fakat ekran kartın elverişli değildir diye tahmin ediyorum.

Sent from my SM-A710F using Technopat mobile app

4 GB RAM yetersiz, ekran kartının modelini bilmiyorum ama 512MB olduğuna göre eski yani yetersiz. İşlemcinin 3. nesil i5 olduğunu düşünürsek, mobil bir i5 değil yani 4 çekirdekli yeterli bir işlemci olacak.
Sonuç olarak video çekerken sorun yaşayacaksın, almanı önermem.

Ben bir bilgisayar alacağım da; 3. nesil, 8 GB RAM, 750 GB depolama, 2 GB ekran kartı.

Sence bu bilgisayara 3000 TL verilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Knight Online fazla güçlü bir oyun değil. Ekran kartın tam modeli nedir? Muhtemelen eski ve günümüz oyunları için yetersizdir. Ancak Knight Online, LOL ve CS:GO gibi ufak oyunlar için yeterlidir. İleride güzel bir ekran kartı ve RAM'i 12 GB yaparsan, şampiyonlar ligine de çıkabilirsin. (y)

Ekran kartı ve işlemcinin tam modelini öğren. Örnek, Geforce 9600 GT ekran kartı. İ5 3470 işlemci.

Bence sistem alınabilir.
bişey sorucağım i5 3. nesil işlemci gt1030 ekran kartı 16 gb ram gta 5de kaç fps alır

Geri
Yukarı