i5 3210 sisteme harici ekran kartı takmak

Neleda

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F, Asus Prime x670-P-CSM, İnno3D 4070 Super, Lexar ARES RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL30, Netac N930E 1 TB, XPG K Mesh Kyber 750W 80+ Gold
Selamlar herkese. Laptopumun donanım bilgileri şunlar. Sorum şu, harici ekran kartı taksam takabileceğim model işimi görür mü? İşlemcinin kapasitesi güçlü bir ekran kartını kaldırmayacaktır diye düşünüyorum bu işlerden fazla anlamıyorum. Hedef güncel oyunlardan bazılarını şimdikine nazaran iyi performansta oynamak.

Intel(r) Core(tm) i5-3210M CPU @ 2.50GHz.
GeForce GT 635M.
Lenovo LZ3 MB uma 100M, 90000107 (anakart) yabancı bir forumda şöyle yazmışlar.
90000107 LZ3 MB uma 100M (Z580/Z585)
Compatible models MTM 215124U 215128U.

8 GB RAM.
240 GB SSD var sistem buraya kurulu.
CD ROM kızağında da 1 TB harddisk var.

Anakart resimleri:

Dosya Ekleri

• 81pSyxNeOLL._AC_SL1500_.jpg
    81pSyxNeOLL._AC_SL1500_.jpg
    290,5 KB · Görüntüleme: 33
  • Lenovo LZ3 MB UMA 100M, 90000107_.jpg
    Lenovo LZ3 MB UMA 100M, 90000107_.jpg
    327,7 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Z580 anakartı. Nerede görsem tanırım. Konuya gelecek olursak. Önce bir harici bir eGPU aparatı almanız gerekiyor yanında da bir güç kaynağı. Güç için şirket olarak PSU alabilir ya da dizüstü şarj aleti gibi olanlardna kullanabilirisiniz.
eGPU aparatını Aliexpress'den daha ucuza temin edebilirsiniz. Tahminimce işlemci GTX 750 Ti besleyebilir. Bu arada 3210M 9 yıllık yoldaşım. Geçtiğimiz ay uğurladım kendisini. Şaka şaka bozuktu sattım.(Laptop bozuktu)

Lenovo Z580 anakartı. Nerede görsem tanırım. Konuya gelecek olursak. Önce bir harici bir eGPU aparatı almanız gerekiyor yanında da bir güç kaynağı. Güç için şirket olarak PSU alabilir ya da dizüstü şarj aleti gibi olanlardna kullanabilirisiniz.
eGPU aparatını Aliexpress'den daha ucuza temin edebilirsiniz. Tahminimce işlemci GTX 750 Ti besleyebilir. Bu arada 3210M 9 yıllık yoldaşım. Geçtiğimiz ay uğurladım kendisini. Şaka şaka bozuktu sattım.(Laptop bozuktu)
2013 yılında aldım ve hala benim yoldaşım 3210m. Yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Ah işte benim bebeğim. Allah bağışlasın 😁
Bir sorum olacak. Anakartın gerekli soketine uygun bir parça almam gerekiyormuş sanırım. Siz biliyor musunuz hangi modeli almam gerektiğini ? Yoksa söküp bakmalı mıyım ?

Bir sorum olacak. Anakartın gerekli soketine uygun bir parça almam gerekiyormuş sanırım. Siz biliyor musunuz hangi modeli almam gerektiğini? Yoksa söküp bakmalı mıyım?

Bu eGPU aparatları mini PCI-e yuvalarina bağlanıyor genelde. Sizin mini PCI-e yuvanızda Wi-Fi bulunuyor yani kullanmak için Wi-Fi'den feragat etmelisiniz.

Bu eGPU aparatları mini PCI-e yuvalarina bağlanıyor genelde. Sizin mini PCI-e yuvanızda Wi-Fi bulunuyor yani kullanmak için Wi-Fi'den feragat etmelisiniz.
Usb şeklinde olan wifilerden alırım o sıkıntı değil. O aparatı yanlış almamam konusunda birkaç kişi uyardı. Tam olarak hangisini almam gerektiğini söyleyebilirseniz çok iyi olur.

USB şeklinde olan Wi-Fi'lerden alırım o sıkıntı değil. O aparatı yanlış almamam konusunda birkaç kişi uyardı. Tam olarak hangisini almam gerektiğini söyleyebilirseniz çok iyi olur.

Maalesef bu kadar bilgi sahibi değilim üzgünüm. Mini PCI-e kablosu olan bir aparat işini görür diye tahmin ediyorum fakat emin olmak için yeni konu aç bence (ayrıca aparat önerisi için)

Geri
Yukarı