Çözüldü i5 3210M için Windows 10 vs Win 8.1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

llllHakanlllll

Hectopat
Yer
Kuşadası
Ben şu an Windows 8.1 Singlague kullanıyorum. Sizce Windows 10'a geçsem bilgisayarım yavaşlar mı? Yani Oyunlarımda FPS düşüşü olur mu?

Sistem özellıklerım:
Intel i5 3210M 2.50 GHz Turboyla 3.10GHz
RAM: 8 GB 4+4
Ekran Kartı: GeForce GT 740M 1GB 128 BİT
Disk: 240 GB SSD WD

Çözüm
Windows 10 her türlü daha fazla RAM kullanıyor.

Bu performansı düşürüyor mu? Asıl soru bu. RAM mi daha hızlı çalışıyor sabit diski mi? RAM. Bu durumda dosyaların RAM'e daha çok yüklenmesi daha iyi performans anlamına geliyor. RAM konusunda mantığınızı değiştirin.
Ben şu an Windows 8.1 Singlague kullanıyorum. Sizce Windows 10'a geçsem bilgisayarım yavaşlar mı? Yani Oyunlarımda FPS düşüşü olur mu?

Sistem özellıklerım:
Windows 10. Ama;
Home Basic
Home Premium
Enterprise
(Varsa) Ultimate mi kurarsınız? Orasına karışmam.

Sistem özellıklerım:
Eskiden windows 10 önerilmezdi çünkü FPS düşürürdü eski bilgisayarlarda şimdi öyle bir durum yok tam tersine FPS yükseltiyor Windows 10 geçmen en mantıklısı.

Windows 10 her türlü daha fazla RAM kullanıyor aynı sistem 500 GB HDD ile Windows 8.1 Pro kullanıyorum mağaza falan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a geçmeniz daha iyi olacaktır, Oyunlarınızda FPS düşmez.
Maalesef sizle aynı şeyi düşünmüyorum. Benim de neredeyse sizinle aynı sisteme sahip bir bilgisayarım var. Size önerim kullanabilirseniz Windows 7 professionel, ama kullanamam diyorsanız benimde kullandığım Windows 8.1'i kullanabilirsin. Böylece performans'ın daha iyi olur. Ben Win 7'de iken CS'de ortalama en düşük ayarlarda 120 FPS alırken 8.1'de zar zor 70 FPS alıyorum tabii yine de sen bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef sizle aynı şeyi düşünmüyorum.Benim de neredeyse sizinle aynı sisteme sahip bir bilgisayarım var.Size önerim kullanabilirseniz windows 7 professionel,ama kullanamam diyorsanız benimde kullandığım windows 8.1'i kullanabilirsin.Böylece performans'ın daha iyi olur.Ben Win 7'de iken cs'de ortalama en düşük ayarlarda 120 fps alırken 8.1'de zar zor 70 fps alıyorum tabi yine de sen bilirsin.
Sisteminiz kötü diye olabilir, Güncel işletim sistemi her zaman daha iyidir.

Sisteminiz kötü diye olabilir, Güncel işletim sistemi her zaman daha iyidir.
Hocam bizim kuzen de benim kararı değiştirdi. Windows 7 Ultimate kullanırdım. Ve nedense ağırlığından şikayet ederdim. Az kalsın ki HDD+SSD+RAM siparişi veriyordum. Sonra benim 3'lü (S4 Mini, GM Discovery, HT8c laneti) ROM atmak için kuzenden laptpu aldım ve kararım değişti.
Fakat bu laptopun içinde Enterprise var. :(

Windows 10 her türlü daha fazla RAM kullanıyor.

Bu performansı düşürüyor mu? Asıl soru bu. RAM mi daha hızlı çalışıyor sabit diski mi? RAM. Bu durumda dosyaların RAM'e daha çok yüklenmesi daha iyi performans anlamına geliyor. RAM konusunda mantığınızı değiştirin.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı