i5-3210M sistem için Windows 10 vs Windows 8.1

437935

Hectopat
Makaleler
1
Sistemimde Windows 10'u denediğim zaman bilgisayarda aşırı bir yavaşlama oluyor. Örnek verecek olursak Windows 8.1'de Valorant'ta 4X MSAA ve en düşük ayarlarda 60 FPS sabit alabiliyorsam Windows 10'da bu değerler kenar yumuşatma kapalı ve en düşükte en fazla 20 civarı oluyor. Laptopumda SSD yok, ondan da olabilir fakat SSD'nin oyun performansına pek bir etkisi olacağını sanmam. Şu ana kadar formattan falan anlamadığım için bilgisayarcıya yaptırıyordum, ve malum o da korsan Windows yüklüyordu. Dürüst olmak gerekirse şu ana kadar hep korsan Windows kullandım (bilgisayarı ilk aldığımız zamanın dışında), linçlemezseniz sevinirim çünkü hiçbir bilgim yoktu bu konularla ilgili, daha yeni yeni taşlar yerine oturuyor. Yakında bir OEM Key satın alıp temiz kurulum yapıp şu ana kadar yaptığım hatayı (korsan kullanmayı) telafi etmek istiyorum. Peki sizce Windows 10'a Key alıp SSD mi takayım Windows 8.1'e Key alıp 8.1'de kalayım mı?

GPU: AMD Radeon HD7670M 2 GB, Intel HD4000 -- CPU: Intel Core i5 3210M 2,50 GHz -- 8 GB DDR3 RAM (4x2 Dual Channel 800 MHz) -- Windows 8.1 Pro X64 -- 1TB HDD -- (HP Pavilion G6-2212st)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sana tavsiyem bırak korsanı oemi. Pc ilk aldığında zaten orjinal oem key yüklü gelir. Biosa gömülü keydir bu. Produkey programını indirip orjinal lisansını bulabilirsin. Aynı işlemcinin bir üst modeli olan i5-3230m var bende de. Ben de w10 yüklediğim zaman kasmalar donmalar meydana geliyor. Sana tavsiyem orjinal 8.1 Single Language (biostaki gömülü oem key muhtemelen budur) yükleyip keyfine bakman.

Dostum sana tavsiyem bırak korsanı OEM'i. PC ilk aldığında zaten orijinal OEM Key yüklü gelir. BIOS'a gömülü Key'dir bu. Produkey programını indirip orijinal lisansını bulabilirsin. Aynı işlemcinin bir üst modeli olan i5-3230M var bende de. Ben de Windows 10 yüklediğim zaman kasmalar donmalar meydana geliyor. Sana tavsiyem orijinal 8.1 Single Language (BIOS'taki gömülü OEM Key muhtemelen budur) yükleyip keyfine bakman.

Nasıl bulacağım orijinal lisansı produkey üzerinden?

SSD oyunlardaki FPS'yi etkilemez. Fakat ben olsaydım SSD için bütçem varsa SSD alır Windows 10 yapardım. 8.1 de iyi ben hala 8.1 kullanıyorum SSD yok PC'de. Ama ileride 8.1 desteğini de bitirebilirler yavaş yavaş.

Dostum sana tavsiyem bırak korsanı OEM'i. PC ilk aldığında zaten orijinal OEM Key yüklü gelir. BIOS'a gömülü Key'dir bu. Produkey programını indirip orijinal lisansını bulabilirsin. Aynı işlemcinin bir üst modeli olan i5-3230M var bende de. Ben de Windows 10 yüklediğim zaman kasmalar donmalar meydana geliyor. Sana tavsiyem orijinal 8.1 Single Language (BIOS'taki gömülü OEM Key muhtemelen budur) yükleyip keyfine bakman.

Ve bilgisayarı alalı neredeyse 7-8 sene oluyor bir sorun teşkil eder mi?

Produkey programını indir zaten orada görürsün lisans anahtarını. Laptopun arkasında yazma ihtimali de var tabii.

Arkasında yazı yok maalesef ya da ben göremedim.
Produkey programını indir zaten orada görürsün lisans anahtarını. Laptopun arkasında yazma ihtimali de var tabii.

Görüntüde görünen pembe yerden indireceğiz sanırsam.

1620337468778.png

Google'da YouTube'da oem key öğrenme yazıp aratarak oem key öğrenebilirsin. CMD ile de bulunuyordu sanırım, biraz araştırmak gerekiyor. Sonra Microsoft'un sitesine girip orjinal Windows 8.1 Single Language 64 bit indirip rufus programıyla flash belleğe yazdırıp formatını at. Bende yıllarca crackli windows kullandım ama son 2 senedir sana söylediğim şekilde oem key'i bulup orjinal windows 8.1 kullanıyorum. Gerçekten orjinal yazılım bambaşka.

Görüntüde görünen pembe yerden indireceğiz sanırsam.

Eki Görüntüle 1011370

Evet oradan indiriyosun.

Google'da YouTube'da OEM Key öğrenme yazıp aratarak OEM Key öğrenebilirsin. CMD ile de bulunuyordu sanırım, biraz araştırmak gerekiyor. Sonra Microsoft'un sitesine girip orijinal Windows 8.1 Single Language 64 Bit indirip Rufus programıyla flash belleğe yazdırıp formatını at. Bende yıllarca crackli Windows kullandım ama son 2 senedir sana söylediğim şekilde OEM Key'i bulup orijinal Windows 8.1 kullanıyorum. Gerçekten orijinal yazılım bambaşka.

Evet oradan indiriyorsun.

Umarım patates olmadan format işlemini gerçekleştirebilirim, OEM mi ondan da tam emin değilim ama deneyeceğim. GTA V'e yanıyorum ben internet gene gidecek yüklerken :D

Geri
Yukarı