I5 3210M laptop güç kesiyor

VcEnox

Hectopat
RAM
1.5v 1600Mhz 2x4gb
SSD veya HDD modeli
SSD Gigabyte 120gb HDD 1TB Seagate
Ekran kartı
Nvidia Gt635m
İşlemci
Intel i5 3210m 2.50Ghz
Merhaba arkadaşlar 2 haftadır falan bu sorunla uğraşıyorum. Olay şu,
İlk başlarda laptop'u açtığımda bazen ekran gelmiyordu bir veya iki kere kapatıp açınca ekran geliyordu. Sonralarda bu olay iyice artmaya başladı 8 10 12 denemelerde falan geliyordu ekran. Bunla uğraşmaktan sıkıldım ve pcyi artık uyku moduna almaya karar verdim. Çünkü PC bir kere açıldıktan sonra hiçbir sorun olmuyordu uyku moduna aldığımda da ekran yine geliyordu. Ama bir gün PC kapattım ve kapanış o kapanış daha da ekran gelmedi. Ramlerdir sorun olabileceğini düşündüm çünkü ramleri yerlerini değiştirdiğinde PC güç kesiyor eski haline aldığımda güç kesmiyordu. Yeni ramler aldım eski ramlere benzeyen 1.5v 1600mhz taktım ve PC yine güç kesmeye devam etti bir süre ugrasinca o sorunuda hallettim. Şuan yeni ramler ile güç kesmiyor fakat ekran hala gelmiyor. Aklınıza gelen bir çözüm bir fikir varsa cevaplarınızı bekliyorum.

Ekleme: Laptop bu hale gelmeden önce klavyenin üstündeki gösterge alanında ses açma kısma ışıkları vardı onlar PC açılırken saniyelik gidip gelir sonra ekran gelirdi şuan onlar saniyelik gidip gelmiyor sürekli yanıyor.

Son düzenleme:
Laptop'un hangi marka? Bios giriyor mu? Bios giriyorsa default yapıp öyle denedin mi? Bende de benzer sorun oluyordu güç kesiyordu aniden, ekran gidiyordu bende güç tuşunun içini açıp temizledim sonra düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı