i5-4570 sistem güç kesiyor

TheRedViper

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir ay önce toplama bir PC satın aldım ve sorunsuz kullanıyordum. Dün gece oyun oynarken aniden elektrik gitmiş gibi güç kesildi ve bilgisayar yeniden açıldı. Önemli değildir diye düşündüm ve tekrar oyuna girdim. Yaklaşık 15-20 dk sonra tekrar aynı şeyi yaşadım ve tekrar açtıkça güç kesilme süresi azalmaya başladı. Şu an açtığımda masaüstü geliyor ancak birkaç dakika sonra yine güç kesiliyor. Kasa fanı işlemci fanı ve ekran kartı fanlarım çalışıyor. PSU kaynaklı olabileceği geldi aklıma bir tek. Ama şimdiye kadar sorunsuz çalışan PC neden birden böyle yaptı anlam veremedim, yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
i5 4570.
ASUS ROG STRIX RX570 4 GB.
8 GB RAM
Anakart modelini bilmiyorum Casper marka eski büyük ihtimalle.
PSU: Speed sp500.
500 Watt diye biliyorum voltage kısmında 230V yazıyor.

İllaki Biri Biliyodur Tek Rammi Var Çiftmi
Bendede Bi Ara Olmuştu Tek Rami Çıkarınca Çözülmüştü Bi Anda Güç Kesiliyodu
İki ram var birini çıkartıp deneyeceğim
İki ram var birini çıkartıp deneyeceğim
Ramlerden birini çıkaedım ve çalıştırdım ancak hala aynı sorun devam ediyor
Yaklaşık bir ay önce toplama bir PC satın aldım ve sorunsuz kullanıyordum. Dün gece oyun oynarken aniden elektrik gitmiş gibi güç kesildi ve bilgisayar yeniden açıldı. Önemli değildir diye düşündüm ve tekrar oyuna girdim. Yaklaşık 15-20 dk sonra tekrar aynı şeyi yaşadım ve tekrar açtıkça güç kesilme süresi azalmaya başladı. Şu an açtığımda masaüstü geliyor ancak birkaç dakika sonra yine güç kesiliyor. Kasa fanı işlemci fanı ve ekran kartı fanlarım çalışıyor. PSU kaynaklı olabileceği geldi aklıma bir tek. Ama şimdiye kadar sorunsuz çalışan PC neden birden böyle yaptı anlam veremedim, yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
i5 4570.
ASUS ROG STRIX RX570 4 GB.
8 GB RAM
Anakart modelini bilmiyorum Casper marka eski büyük ihtimalle.
PSU: Speed sp500.
500 Watt diye biliyorum voltage kısmında 230V yazıyor.

PSU kaynaklı olması olası. Tam markası ne PSU'nun.

Dosya Ekleri

• 16089324382835839257522661035685.jpg
    16089324382835839257522661035685.jpg
    204,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Geri
Yukarı