i5-3210M performansı düşüyor

437935

Hectopat
Makaleler
1
Önceki konularımdaki sorunlardan ilerleyerek laptopumda throttle sorunu olabileceği kanısına vardım ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Oyun performansını aşırı derecede olumsuz etkiliyor. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı? Laptop için yaz aylarında normal kabul edilebilecek derecelerde çok fazla artıp azalmadan ortalama 90 derece sıcaklığa sabit yük altındayken ama 90 dereceye sabit olmasıyla kalmıyor oyunlardaki performansta da yavaşça azalarak düşme görüyorum. (Örneğin oyunun başında 250 FPS alıyorsam 1-1, 5 saat sonra bu değerler 1/5'ine düşüyor.) Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci:

Intel Core i5 3210M; 2 Çekirdek, 4 sanal çekirdek, 2,50 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun muhtemelen işlemcinizin ısınmasından kaynaklanıyor ama oyunu açtığınız an ve 1 saat sonraki AfterBurner bilgilerini paylaşırsanız kesin yorum yapabilirim.

Aynı. Eski konularımda belirttim. İlk 5-10 dakikadan sonra sıcaklıklar hep aynı.
Hocam siz görsel olarak AfterBurner'da tüm izleme ayarlarını açın bir de biz bakalım, belki sizin kaçırdığınız bir şey görebiliriz. Sıcaklıktan başka değerler de var o bilgilerde. Ama 15 dakika sonra sıcaklık sabit diye o değerleri değil FPS'in iyice düştüğü zaman olan değerleri paylaşın.

Önceki konularımdaki sorunlardan ilerleyerek laptopumda throttle sorunu olabileceği kanısına vardım ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Oyun performansını aşırı derecede olumsuz etkiliyor. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı? Laptop için yaz aylarında normal kabul edilebilecek derecelerde çok fazla artıp azalmadan ortalama 90 derece sıcaklığa sabit yük altındayken ama 90 dereceye sabit olmasıyla kalmıyor oyunlardaki performansta da yavaşça azalarak düşme görüyorum. (Örneğin oyunun başında 250 FPS alıyorsam 1-1, 5 saat sonra bu değerler 1/5'ine düşüyor.) Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci:

Intel Core i5 3210M; 2 Çekirdek, 4 sanal çekirdek, 2,50 GHz.
OC yapmayı mı denediniz? Sorun bundan kaynaklı da olabilir.

OC yapmayı mı denediniz? Sorun bundan kaynaklı da olabilir.

Denemedim. Zaten OC yapsam PC elektrikli fırına döner.
Hocam siz görsel olarak Afterburner'da tüm izleme ayarlarını açın bir de biz bakalım, belki sizin kaçırdığınız bir şey görebiliriz. Sıcaklıktan başka değerler de var o bilgilerde. Ama 15 dakika sonra sıcaklık sabit diye o değerleri değil FPS'in iyice düştüğü zaman olan değerleri paylaşın.

Tümünü derken hepsini mi açayım belirli birkaçını mı?

Geri
Yukarı