i5 3210M Sisteme Hangi İşletim Sistemi Kurulmalı?

XKnifer

Hectopat
Bilgisayarımda Win 8.1 var ama PC 15dk da açılıyor Hitman Pro kaspery CCleaner ESET ne tarasam bir şey yok parçalarda da bir şey yok format atmaya karar verdim şu sisteme hangi sistemi kurmalıyım?
Yeniden Windows 8.1 mi?
Milattan kalmış 7 mi?
Windows 10 mu?

Sistem özelikleri.

Intel Core i5 3210M CPU 2.50GHz.
8 GB 4x4 RAM.
500GB HDD.
NVIDIA 2 GB ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda Win 8.1 var ama PC 15dk da açılıyor Hitman Pro kaspery CCleaner ESET ne tarasam bir şey yok parçalarda da bir şey yok format atmaya karar verdim şu sisteme hangi sistemi kurmalıyım?
Yeniden Windows 8.1 mi?
Milattan kalmış 7 mi?
Windows 10 mu?

Sistem özelikleri.

8 GB 4x4 RAM.
500GB HDD.
NVIDIA 2 GB ekran kartı.
İ5 3230m'li laptop var. Windows 8.1'de 10-14 saniye arasında açılıyor. WD blue 500gb HDD var. Aynı zamanda günlük kullanımda hiç beni rahatsız etmedi. O yüzden tavsiyem Windows 8.1 kurmanız.

Yeniden Windows 8.1 mi?
Milattan kalmış 7 mi?
Windows 10 mu?

Sistem özelikleri.

8 GB 4x4 RAM.
500GB HDD.
NVIDIA 2 GB ekran kartı.
Win 10 yada en kötü win 8,1.

Format atmak çoğu zaman işe yarar. İlk öncelikle format at Windows 8.1 kur. Eğer sorun düzelmezse Windows 7 kur. Ancak en az Windows 8.1 tavsiye ediyorum. Bir de SSD alman yararına olacaktır. Sistemin yükünü alır SSD.

Aynı işlemcili bir bilgisayar bende de var. Win 10 yüklü. Açılması 10 saniye bile sürmüyor. SSD alırsanız fark edecektir. Ben SSD ve RAM yükselttikten sonra rahat ettim.

Yeniden Windows 8.1 mi?
Milattan kalmış 7 mi?
Windows 10 mu?

Sistem özelikleri.

8 GB 4x4 RAM.
500GB HDD.
NVIDIA 2 GB ekran kartı.

Hocam ben yaklaşık bir sistemle hatta işlemci olarak aynı Windows 11 kurdum. Gayet stabil çalışıyor.

*Ssd kullanıyorum.
Windows 10 kurabilirsiniz eğer hızlı bir HDD ise gayet güzel çalışır ama zaman içinde tekrar yavaşlar ve format atmanız gerekebilir 5200 RPM HDD de 10 kullanıyordum zaman içinde yavaşlıyordu.

Geri
Yukarı