İ5 3230M eGPU ile GTX 950 destekler mi?

elcezeri42

Hectopat
Bilgisayarım özellikleri(2013 model):

İ5 3230M
710M ekran kartı
8 GB RAM

Ben bu bilgisayara GTX 950 takmayı düşünüyorum. Benim laptoba eGPU takan birkaç kişi gördüm YouTube'da ama onlar 750 Ti takıyorlardı. Ben daha güçlü olsun diye GTX 950 alıp onu takmayı düşünüyorum. Herhangi bir sorum yaşar mıyım, laptop destekler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaşım da i3 3200m olması lazım. Bu işlemciye gtx 1050 takti tek sorun harddiske yüklenmesi onun haricinde bir sıkıntı yok. Yani takabilirsiniz.

youtube da videosu var adam 750 ti takiyo driverı yüklüyo ve çalıştırıo iyi oyunlarda 30 60 fps arası alıo bende işimi sağlama alıp 750 ti alacam birde şey var galiba bu aparatlar ekran kartlarını sınırlıyo çünkü adam 1060 takmiş 750ti ile aynı performansı alıo egpu ile

750 ti işimi görür büyük ihtimalle

Her soketin desteklediği maksimum hız olduğu için özellikle eski laptoplarda güçlü kartlar çok da fark etmiyor.

750 Ti çalışıyorsa 950'de büyük ihtimalle çalışacaktır. Zaten kartı sıfır almak gibi bir şansınız yok denecek kadar az olduğu için ikinci elde laptopu ve aleti götürüp deneyerek alabilirsin.

En hızlı bağlantı yeni nesil laptoplarda olan M.2 bağlantısı. Tabii M.2'den hızlı bir de Thunderbolt 3 var ancak oradan GPU takmak için satılan kutular 1.000-2.000 TL gibi dehşet fiyatlara satılıyor ve yaygın değil.

Bende i5-3230M'e RX570 takacağım eminim ki darboğaz yapmayacaktır aşağıdaki videoyu izlerseniz anlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

i7 3632QM ve i5-3230M biribirine yakın işlemciler.

Geri
Yukarı