i5-3230M laptop yavaş çalışıyor

Im_Conqueror

Hectopat
Arkadaşlar, bir laptopum var fakat çok yavaş. Bunu düzeltebilir miyim merak ediyorum, fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Özellikleri;

İşlemci i5-3230M CPU
Ekran kartı: GT 710M
RAM: 8 GB DDR3 RAM.
HDD: Toshiba MQ01ABD100 1B

Normalde Valorant en azından 60-70 FPS oynuyordum en düşük ayarlarda fakat son zamanlarda 30-40 FPS oynuyorum. Nedeni ne olabilir neden böyle?
[Ram MHz'ini öğrenemiyorum aşağıya bir SS bıraktım. Bakarsınız. Ek olarak bir SS daha bıraktım. Orada ise ekran kartım DXDiag yazdığımda gözükmüyor, onun nedeni ne olabilir?]

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 27
Arkadaşlar, bir laptopum var fakat çok yavaş. Bunu düzeltebilir miyim merak ediyorum, fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Özellikleri;

İşlemci i5-3230M CPU
Ekran kartı: GT 710M
RAM: 8 GB DDR3 RAM.
HDD: Toshiba MQ01ABD100 1B

Normalde Valorant en azından 60-70 FPS oynuyordum en düşük ayarlarda fakat son zamanlarda 30-40 FPS oynuyorum. Nedeni ne olabilir neden böyle?
[Ram MHz'ini öğrenemiyorum aşağıya bir SS bıraktım. Bakarsınız. Ek olarak bir SS daha bıraktım. Orada ise ekran kartım DXDiag yazdığımda gözükmüyor, onun nedeni ne olabilir?]
SSD var mı?

Hocam SSD alırsanız performans artışı olacağını düşünüyorum. RAM frekansını da CPU-Z'den görebiliyorsunuz. Yazan değeri iki ile çarpmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı