i5-3330 sistem bir anda donuyor

Fenerbahçelii

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
2 gündür PC'yi kıracağım az kaldı. PC her 10 dakikada bir işlem yaparken bir anda yavaşlıyor. Bir şey açılmıyor sonra bir anda donuyor reset atmadan düzelmiyor. Ne yapmam gerek? Hiçbir şekilde PC kullanamıyorum. 10 dakikada bir donuyor.

• i5 3330.
  • R9 270.
  • 8 GB RAM Kingston.

2 gündür PC'yi kıracağım az kaldı. PC her 10 dakikada bir işlem yaparken bir anda yavaşlıyor. Bir şey açılmıyor sonra bir anda donuyor reset atmadan düzelmiyor. Ne yapmam gerek? Hiçbir şekilde PC kullanamıyorum. 10 dakikada bir donuyor.

• i5 3330.
  • R9 270.
  • 8 GB RAM Kingston.
Harddiski çıkarıp o şekilde kullanmayı denediniz mi?

Markasız 300 +80 PSU'dan 2.el Thermaltake 430 watt PSU.

Windows SSD de kurulu.
SSD'de kurulu olabilir. Fakat HDD'de bir zarar varsa sistem yine kendini kilitliyor. Aynısını yaşadım.

Hocam ama bu olay her zaman olmuyor ya LoL istemcisinine tıklayınca ya da bir anda oluyor bende anlayamadım.
Farklı zamanlarda olabilir. HDD'de hasar var büyük ihtimalle. PSU değiştirirken yapmış olabilir misiniz?

2020 yılına kadar beraberdik. Bu işlemci ben de vardı. Daha doğrusu böyle sistem. Biraz masraf yapmayı düşünmüştüm. Vazgeçtim. RAM yükselse iyi olur.

Farklı zamanlarda olabilir. HDD'de hasar var büyük ihtimalle. PSU değiştirirken yapmış olabilir misiniz?

Hocam HDD de olduğunu düşünmüyorum.
2020 yılına kadar beraberdik. Bu işlemci ben de vardı. Daha doğrusu böyle sistem. Biraz masraf yapmayı düşünmüştüm. Vazgeçtim. RAM yükselse iyi olur.

Hocam sorun neden kaynaklı?

Geri
Yukarı