i5 3330 sistem GTX 1070 veya RX 480 takılır mı?

InFlamesF

Hectopat
Daha fazla  
-Ram 4 GB kingston ddr3 1333
-HD 500 GB WD Blue 3,5 Sata3
-Kasa COOLERMASTER RC-K380-KWA600
-MB Gigabyte B75m-D2v ddr3 ANAKART
-İşlemci CPU INTEL Core i5 3330
Arkadaşlar öncelikle sistemlerden anlamadığımı belirterek soruma geçmek istiyorum.
Öncelikle benim ekran kartım yaklaşık 2 ay önce nasıl olduysa yandı kartı çıkarttıgımda yamulmuştu bu yüzden yeni çıkan ekran kartlarından almayı planlıyorum AMD RX480 veya Nvidia GTX 1070 almayı düşünüyorum fakat ben kartı ankara'da alıcam ve kasam istanbul'da. Bu yüzden hani deneyim görme şansım olmadıgından bu kartlar kasaya uyar mı ? Veya herhangi bir güç yetmemesi parça uyumsuzluğu gibi sorunlar olurşur mu ve oluşursa sorun oluşturacak parça hakkında marka model tavsiye ederseniz iyi olur ve benim özellikle degiştirmek istediklerim 16GB RAM ve 240 GB'lık SSD tavsiye ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınız ne bilmiyorum ama eğer 400-500 gibi bir elektrik verebiliyorsa ben değiştirin derim çünkü 3330 biraz eski bir işlemci ve 4-5 yıl kullanılan bir güç kaynağı yavaş yavaş ömrünü dolduracaktır. Birde GTX1070 almak yerine RX490 alın derim ( Daha çıkmadı ama yaz ortalarında falan çıkacaktır.) hem daha az para ödersiniz.(Genelde eski nesil ile yeni nesil ekran kartları arasında pek fiyat farkı olmuyor maksimum 100 TL oynuyor.) Ayrıca öyle kartlar alacaksanız 144Hz monitör almalısınız.

Güç kaynağınız ne bilmiyorum ama eğer 400-500 gibi bir elektrik verebiliyorsa ben değiştirin derim çünkü 3330 biraz eski bir işlemci ve 4-5 yıl kullanılan bir güç kaynağı yavaş yavaş ömrünü dolduracaktır. Birde GTX1070 almak yerine RX490 alın derim ( Daha çıkmadı ama yaz ortalarında falan çıkacaktır.) hem daha az para ödersiniz.(Genelde eski nesil ile yeni nesil ekran kartları arasında pek fiyat farkı olmuyor maksimum 100 TL oynuyor.) Ayrıca öyle kartlar alacaksanız 144Hz monitör almalısınız.

Dostum yardımın için çok teşekkürler bu sistem okadar zorlayacaksa ben 2 ay bekleyirek yeni bir pc toplayayım diyorum sen 144hz monitör önerirmisin ve bilgin varsa içi yandan gözüken 300-900 arası bir kasa monitörden anlamam ondan belli bir para yazmıyorum birde ek olaraktan bu rastgele topladıgım sistem nasıl ordaki ekran kartını 2000 civarını temsilen koydum normalde 2 ay içerisinde onu almıycam tabiykide şimdiden teşekkürler.
Screenshot_1.png

Eğer bana bütçenizi belirtirseniz size güzel bir sistem toplayabilirim. :)
Birde son olarak sistemi ne amaçla kullanacağınızı sormak istiyorum.

Son düzenleme:
Eğer bana bütçenizi belirtirseniz size güzel bir sistem toplayabilirim. :)
Birde son olarak sistemi ne amaçla kullanacağınızı sormak istiyorum.

Gtx 1070 hariç 2500 civarı bir bütçem var sistem oyun üzerine hızlı bir sistem istiyorum 2500 e ekran dahil degil 144hz ekranı ayrı bir zaman almayı planlıyorum. ve sistemin SLI gibi şeyleri ilerde izin vermesini istiyorum.

Gtx 1070 hariç 2500 civarı bir bütçem var sistem oyun üzerine hızlı bir sistem istiyorum 2500 e ekran dahil degil 144hz ekranı ayrı bir zaman almayı planlıyorum. ve sistemin SLI gibi şeyleri ilerde izin vermesini istiyorum.
Şey yanlış anlaşılma olmasın da o zaman neden üstte ki sistemi 5800 TL gibi bir meblağ olarak topladınız :D
Her neyse size şöyle bir sistem toplayabiliriz ,
Adsız.png

NOT : 2 adet SSD var böylelikle Raid 0 yaparak sisteminizi daha hızlı yapabilirsiniz.
NOT 2 : Monitör olarak da http://www.sinerji.gen.tr/asus-vg248qe-dp-24-1ms-hdmi-1920x1080-doom-oyun-keyi-hediyeli-pmu4108 satın almanızı öneririm.

Şey yanlış anlaşılma olmasın da o zaman neden üstte ki sistemi 5800 TL gibi bir meblağ olarak topladınız :D
Her neyse size şöyle bir sistem toplayabiliriz ,
Eki Görüntüle 168864
NOT : 2 adet SSD var böylelikle Raid 0 yaparak sisteminizi daha hızlı yapabilirsiniz.
NOT 2 : Monitör olarak da Asus VG248QE DP 24 1ms Hdmi 1920x1080 (Doom Oyun Keyi Hediyeli) satın almanızı öneririm.

:D çok teşekkürler ben üsteki fiyatı bi kaçtane ekipman var onları satarsam olaraktan hesapladım kulaklık ve camera 1000 lira ediyor ordan bişeyler katmıştım peki dostum bu üsteki hani benim şuan olan sistemimde anakar olarak bazooka mıydı nedydi onu alsam rx480 çıkınca onu alsam işlemci veya ssd le 1800 e şuanki pc adam olurmu çünkü sabahleyin arkadaşımla konuştum ve işlerimiz varmış önümüzdeki 2 ay boyunca buda benim şuan yazdıgımı almamı uzatır 2 aylıgına 1800-1999 arası toparlaya bilirmiyiz kıscası.

:D çok teşekkürler ben üsteki fiyatı bi kaçtane ekipman var onları satarsam olaraktan hesapladım kulaklık ve camera 1000 lira ediyor ordan bişeyler katmıştım peki dostum bu üsteki hani benim şuan olan sistemimde anakar olarak bazooka mıydı nedydi onu alsam rx480 çıkınca onu alsam işlemci veya ssd le 1800 e şuanki pc adam olurmu çünkü sabahleyin arkadaşımla konuştum ve işlerimiz varmış önümüzdeki 2 ay boyunca buda benim şuan yazdıgımı almamı uzatır 2 aylıgına 1800-1999 arası toparlaya bilirmiyiz kıscası.
Bu sistemi 2000 TL gibi bir fiyata toplamak istiyorsanız anakartı B150 Gaming M3'e , HDD'yi 1 TB WD 64 MB Cache 7200RPM olan versiyonuna indirmelisiniz ve son olarak SSD'yi çıkarmalısınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı