i5 3330 ve GTX 1050 sistem oyunda yüksek CPU kullanımı sorunu

mryesil34

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İşlemciyi ve ekran kartını 1 senedir kullanıyorum ve sıkıntısı yoktu. 4 ay önce format attım ve geçen hafta GTA 5'i tekrardan indirdiğimde işlemci %100, ekran kartımın ise %30'larda kullanıldığını gördüm. Donanımdan pek anlayan birisi değilim ama oyun kasmıyor. Tek sıkıntısı yollar, binalar vs. geç yükleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kardeşimiz konu hakkında video çekmiş ama benim bilgisayarda işe yaramadı. Ne yapmak lazım bilmiyorum. Anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

• 16 GB RAM 1600 ve 1333 MHz
  • Windows 10
  • i5 3330
  • GTX 1050 Gaming X ekran kartı

Son düzenleme:
Hard Disk kaynaklı olduğunu düşünüyorum, yolların geç yüklenmesi falan çoğunlukla Hard Disk'e bağlı çünkü.
Yorumun için teşekkürler. SSD'ye kurup tekrardan deneyeyim. Sonuçları paylaşırım birazdan.
Grafik ayarlarını düzgün bir FPS alacak şekilde yükseltin. Yükü ekran kartına bindirin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi | Technopat
Bağlantıdaki rehbere göre CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

Dokuların yüklenmesi bellek ve disk görevidir.
SSD takviyesi yapabilirsin.
Eğer sisteminde belleği sömüren bir şey varsa kapatabilirsin.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi | Technopat
SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal

Oyunu diğer diske kurduktan sonra dediklerinizi yapacağım. Teşekkürler.

Grafik ayarlarını düzgün bir FPS alacak şekilde yükseltin. Yükü ekran kartına bindirin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi | Technopat
Bağlantıdaki rehbere göre CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

Dokuların yüklenmesi bellek ve disk görevidir.
SSD takviyesi yapabilirsin.
Eğer sisteminde belleği sömüren bir şey varsa kapatabilirsin.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi | Technopat
SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal

Programı kurup ayarladım (umarım doğru yapmışımdır). Oyunu SSD ye çekemedim. SSD de 60 GB yer kalmış ama oyun 80 GB. Oyundaki ayarlarım ve oyundan birer görüntü attım. Durum bu şekilde.
O video ne öyle? :ROFL:
Bandicami de açmış can çekişiyor.
:D

Dosya Ekleri

• 20190119182017_1.jpg
    20190119182017_1.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 66
  • 20190119182126_1.jpg
    20190119182126_1.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı