i5 3470 alınır mı?

Özür dilerim sistemimin tam olarak parçalarını yazmamışım

anakart: Asus p8h61-M LX3 PLUS r2.0

İşlemcim:İntel Pentium g870

Ekran Kartı: Amd Raedon HD 7350

9 gb ram ve 400 gb hdd

250 w psu

bütçe 1 k gibi birşey attığınız veya önerdiğiniz işlemcilere gore esneklik payı göstere bilir

Merhaba. Sistemim için işlemci bakarken 500 TL'ye i5 satildiğini gördum alınır mı? Alinmazsa da neden alinmaz? Bilgisayarimda Intel Pentium var sizce alınır mı? Intel Core I5-3470 3.2 Ghz Lga1155 6 Mb Cache 77 W İşlemci Tray Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bende 2 hafta öncesinde bu fiyata aldım 2000TL bütçem vardı ve H61 anakart elimde vardı gittim bu işlemciyle ekran kartı aldım. İleride upragade yapacaksanız düşük bütçeye göre iyi bir işlemci tavsiye ederim. Ancak ekran kartınız ve PSU'nuz çok yetersiz. Bunları değiştirmek işlemcide dahil komple 3000TL'yi bulabilir.

Piyasayı çok bilmiyorum ama Ryzen 5 1600 AF bile 800 TL'den satılırken i5 3470'e 500 fazla gibi.

Hocam o sisteme geçmek için anakart ve RAM'ları da değişmek gerekir. Sabır edemem diyorsa ve kısıtlı bütçesi varsa geçici süreliğine alınmalı ancak bu ekran kartıyla da pek bir şey beklemesin. İyi bir ekran kartıyla bence piyasasına göre fiyatı normal ve Valorant GTA 5 tarzı oyunlarda hala yeterli bir işlemci.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı