i5 3470 işlemci alınır mı?

KnoXroLinG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Size bir sorum olacak şu anki zamanda sistem toplamaya çalışıyorum. İşlemci olarak i5 3470 Seçtim, max fiyatim 700TL. Bazi kisilere sorunca o işlemciyi alirsan Windows bile kuramazsin diyenler oldu, dinozorlardan kalma işlemci diyenler oldu. Biliyorum eski bir işlemci ama hiç mi bir işe yaramaz, bana 3 yıl yetebilecek bir işlemci olur mu? Kolay gelsin :)

İşlemciler kolay kolay bozulan parçalar değiller. Tabii o da önemli. Sadece ikinci el fiyatından daha pahalı ve sıfır gelmeyeceğini akılda bulundurmak gerek.

Haklısınız lakin N11 2 günde 1 kupon veriyor 50 TL kadar kupon ile düşürüp 450 TL'ye alabilir.
Gelen ürün sorunlu çıkınca iade etme konusunda sorun da yaşanmaz diye düşünüyorum.
Tabii eğer elinde 1155 soket anakart yok ise bu işlemciyi önermem.

Haklısınız lakin N11 2 günde 1 kupon veriyor 50 TL kadar kupon ile düşürüp 450 TL'ye alabilir.
Gelen ürün sorunlu çıkınca iade etme konusunda sorun da yaşanmaz diye düşünüyorum.

Merhaba. Size bir sorum olacak şu anki zamanda sistem toplamaya çalışıyorum. İşlemci olarak i5 3470 Seçtim, max fiyatim 700TL. Bazi kisilere sorunca o işlemciyi alirsan Windows bile kuramazsin diyenler oldu, dinozorlardan kalma işlemci diyenler oldu. Biliyorum eski bir işlemci ama hiç mi bir işe yaramaz, bana 3 yıl yetebilecek bir işlemci olur mu? Kolay gelsin :)
Selam dostum kendim İ5 3470 + RX 570 ekran kartına sahibim düşündüğün gibi değil güncel oyunlarda yaşına göre bu kartla beraber 1080p oynatıyor rdr2 yüksek-ultra ayarlarda 52fps valorant yüksek ayarlarda 150fps veriyor

i5 3.nesilden iyidir bütçesi az ki eski nesil işlemci arıyor.

900 lira etmez o attığın işlemci ve o anakart 1150 soket.

Selam dostum kendim i5 3470 + RX 570 ekran kartına sahibim düşündüğün gibi değil güncel oyunlarda yaşına göre bu kartla beraber 1080p oynatıyor RDR2 yüksek-Ultra ayarlarda 52FPS Valorant yüksek ayarlarda 150FPS veriyor.

i5 3570 RX 580 8 GB var bende darboğaz yiyorum.

Son düzenleme:

Kupon veriyorsa mantıklı.

Tartışacağınıza attığım linke bakın.

Elinde 1155 anakart varsa niye uyumsuz bir işlemciyi alıyor? Topluyorsa da 1150 anakartlar gereksiz pahalı. Pek mantıklı bulmuyorum.

Edit: 1000TL ye bu işlemci alınmaz.

Kupon veriyorsa mantıklı.

Elinde 1155 anakart varsa niye uyumsuz bir işlemciyi alıyor? Topluyorsa da 1150 anakartlar gereksiz pahalı. Pek mantıklı bulmuyorum.

500 TL alınabilir bence hocam.

Geri
Yukarı