i5-3470 CPU sıcaklığı 93 dereceye yükseliyor

LasTSHoT_0

Attopat
Daha fazla  
İşlemcim oyun oynarken sıcaklık değeri 93-85 arası oluyor. Bu normal mi yoksa yeni soğutucu mu almam lazım?
Not. Yakında 5 6 ay sonra yeni PC'ye geçeceğim termal macun alsam sürmede sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce hiç işlemci ile bir şey yapmadım sadece ekran kartı RAM montajı vs. yaptım.
Sistem özellikelrim:
Anakart: Esonic h61.
İşlemci: Intel i5-3470.
Ekran kartı: MSI GTX 1650 Ventus XS 4 GB OC v1.
RAM: 16 GB 1600 MHz.
Depolama: 240 GB SSD ve 1 TB HDD.
PSU: 500W.

Son düzenleme:
İşlemcim oyun oynarken sıcaklık değeri 93-85 arası oluyor. Bu normal mi yoksa yeni soğutucu mu almam lazım?
Not. Yakında 5 6 ay sonra yeni PC'ye geçeceğim termal macun alsam sürmede sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce hiç işlemci ile bir şey yapmadım sadece ekran kartı RAM montajı vs. yaptım.
Sistem özellikelrim:
Anakart: Esonic h61.
İşlemci: Intel i5-3470.
Ekran kartı: MSI GTX 1650 Ventus XS 4 GB OC v1. (Eylül ayında 0 olarak aldım kutusu garanti belgesi vs. vardır.)
RAM: 16 GB 1600 MHz.
Depolama: 240 GB SSD ve 1 TB HDD.
PSU: 500W.
Hocam o işlemci maksimum 67 derece ile sınırlandırılmış değil mi?Bana normal gelmedi.

Hocam termal macun sürerseniz sorun çözülür diye düşünüyorum.
Bu arada HDD satıp SSD almanızı öneririm.
Rampage sanki bir set çıkarmıştı sıvı soğutmalı onu inceleyebilirsiniz.
İyi günler.

Hiç normal değil soğutucu stokmu eğer stoksa o işlemci için yeterli. Aynı sistem eskiden bendede vardı ve sıcaklıklar 65i geçmiyordu.
Termal macunu çok kötü durumda olmalı termal macun alıp yenile , termal macunun nasıl sürüleceğine dair bir sürü video var gayet kolay.
Termal macunuda dandik alma daha kötü yapar fiyat performans olarak Teknobiyotik sitesinden arctic mx4 alabilirsin 4 gram yeni alacağın pcdede kullanırsın baya gider.

Sıvı soğutma, uygun fiyatlı olanlarından varsa önerebilir misiniz? Onların ömürleri daha uzun diye biliyorum 1-2 k arası.

Bütceme uygun sıvı soğutucu yoksa iyisinden stok fan alsam iş görür mü?

Sıvı soğutma, uygun fiyatlı olanlarından varsa önerebilir misiniz? Onların ömürleri daha uzun diye biliyorum 1-2 k arası.

Bütceme uygun sıvı soğutucu yoksa iyisinden stok fan alsam iş görür mü?

Bu işlemcinin stok fanı zaten yeterli olmalı 12.nesil işlemcim bile stok fanda 45 derecelerde geziyor yüksek ihtimal termal macunda sorun yapılışıda çok zor değil internette bunun hakkında çok video var boşuna sıvı soğutmaya para harcamayın derim.

Böyle bir stok fan buldum bunun yanında termal macunda geliyormuş hem fiyatı da bana göre çok uygun alınabilir mi?

Bana sorarsanız stok fanı değiştirmeyin onun yerine şu termal macunu alın fiyat olarak bakmadım diğer sitelere ama buradan alsanız bile hem yarı fiyat az verirsiniz hem de daha iyi olur ille de soğutucu alacağım diyorsanız ayrı ama soğutucu almayı gerektiren bir durum yok doğrusu almak istediğiniz soğutucuda aynı performansı verir sadece terman macunlu hali şu anki soğutucunuza termal macun sürerseniz aynı olurlar fark olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı