i5 3470 işlemci yükte 90 üstü derece oluyor

eyuptanrkul

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, benim bir problemim var yardımcı olmanızı istiyorum. Toplama bilgisayarimda ekran kartı değişikliğine gittim ilk aldığım ekran kartı GT 730 4 GB iken işlemci ve ekran kartı değerlerim 65 70 arasındaydı ikisi de. Sonra ekran kartımi AMD FX 580 8 GB 256 bit yaptım şu an da özellikle Spider-Man Remastered de işlemci 90 93 arası görüyorum. İlk başta 98 99'du kasanın kapağını açtım hava alsın diye 5 6 derece düşüş oldu ama yetmiyor sanırım ekran kartı bu şekilde bayağı düştü kapak acikken 75 80 arasiydi, şu anda 65 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı sorun darboğaz olabilir mi sizce? 🤔

O sisteme o ekran kartı cok kanka Max alabileceğin 560 o sistemde yüksek FPS istiyorsan kule tipi soğutucu tak bende de var aynısı 1050 Ti almıştım çok ısınıyordu oyunlarda eskiden ısınması yoktu hem de sonra soğutucu taktım GTA 5 Ultra 80 derece Max.

İşlemcin sürekli Full yükte çalışacak, kapağı açık kullan. Bahsettiğin oyun o işlemcinin içinden geçer. :D

Evet özellikle Spider-Man'de bu kadar çok derece gördüm Forza 5 de bile 75 80 arası görüyorum

O sisteme o ekran kartı cok kanka Max alabileceğin 560 o sistemde yüksek FPS istiyorsan kule tipi soğutucu tak bende de var aynısı 1050 Ti almıştım çok ısınıyordu oyunlarda eskiden ısınması yoktu hem de sonra soğutucu taktım GTA 5 Ultra 80 derece Max.

Her oyunda bu kadar derece görmüyorum yapabileceğim başka ne var sistem içinde soğutmak için.

Evet özellikle Spider-Man'de bu kadar çok derece gördüm Forza 5 de bile 75 80 arası görüyorum.

Her oyunda bu kadar derece görmüyorum yapabileceğim başka ne var sistem içinde soğutmak için.

Bütçen varsa ve fazla harcama yapmak istemiyorsan i7 3770K al RX580 o destekler yoksada elindeki kartı sat RX560 al ve kule tipi soğutucu tak kaliteli macun sür zaten 30 40 derece fark edecek.

soğutucu olarak bunu kullanıyorum ama tabii GTX 1050 Ti ile bende 105 derece sabit idi her oyun bunu aldım şu an boşta 40 derece Full yükte 75 80 arası.

Bütçen varsa ve fazla harcama yapmak istemiyorsan i7 3770K al RX580 o destekler yoksada elindeki kartı sat RX560 al ve kule tipi soğutucu tak kaliteli macun sür zaten 30 40 derece fark edecek.

soğutucu olarak bunu kullanıyorum ama tabii GTX 1050 Ti ile bende 105 derece sabit idi her oyun bunu aldım şu an boşta 40 derece Full yükte 75 80 arası.

i7 3770 olur mu peki araştırmıştim Trendyol'da uygun fiyatlı buldum.

Eğer konu halloldu ise çözüldü olarak işaretler misin ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı