Çözüldü i5 3470 RX 460 Sistemin Yavaşlık Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TeXe

Centipat
Merhabalar;

Bilgisayarım Windows'da çok hantal kalıyor bir klasörü bile çok geç açabiliyor ama bir defa çalıştı ise o klasörü hızlı açıyor böyle gariplikler var, resmen bilgisayarla anlaşmaya çalışıyorum. Mesela arkadaşta Intel Core Duo olduğu halde onun ki çok daha stabil, neredeyse yeni nesil işlemci gibi çalıştırıyor PC'yi bu arada ikimizin de Windows 10. Benim PC'de oyunlar yükleme süresinin gereksiz uzun olması hariç hiçbir sorun yok ama masaüstünde böyle saçma sorunlar var ne olduğunu anlayamıyorum hiçbir yer de bir şey bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Intel Core i5 3470
AMD RX 460 2 GB
Hi-Level 4 GB RAM (sanırım 800 MHz şimdi fark ettim bayağı düşükmüş)
GA-H61M-S2PV (rev. 2.2)
280 GB 7200 HDD
Windows 10 64-Bit

Çözüm
SSD almanız şart, 8 GB daha eklemelisiniz. (şu an anakartınız kaç MHz destekliyorsa ona göre alın 800MHz bayağı az)
Şimdi kasayı açıp baktım, RAM'lar 1600 gözüküyor. DRAM frekans 800 ise 1600 oluyordu zaten, değil mi?

SSD alsam bana da düzelir gibi geliyor ama arkadaşın daha düşük sisteminde SSD yok ve çok daha stabil olması kafamı kurcalıyor.

@Recep Baltaş çözseniz siz çözersiniz bu sorunu lütfen bir el atabilir misiniz?

[ÇÖZÜLDÜ!]
Ön USB bağlantıları anakarta yanlış bağlanmıştı, onları düzelttim, format attım ve orijinal Windows Key alıp öyle yükledim. Şu an PC olması gerektiği gibi stabil çalışıyor, sorun çözüldü. Ben de şaşkınım.
SSD almanız şart, 8 GB daha eklemelisiniz. (şu an anakartınız kaç MHz destekliyorsa ona göre alın 800MHz bayağı az)
Şimdi kasayı açıp baktım, RAM'lar 1600 gözüküyor. DRAM frekans 800 ise 1600 oluyordu zaten, değil mi?

SSD alsam bana da düzelir gibi geliyor ama arkadaşın daha düşük sisteminde SSD yok ve çok daha stabil olması kafamı kurcalıyor.

@Recep Baltaş çözseniz siz çözersiniz bu sorunu lütfen bir el atabilir misiniz?

[ÇÖZÜLDÜ!]
Ön USB bağlantıları anakarta yanlış bağlanmıştı, onları düzelttim, format attım ve orijinal Windows Key alıp öyle yükledim. Şu an PC olması gerektiği gibi stabil çalışıyor, sorun çözüldü. Ben de şaşkınım.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı