i5 3470 Sistem oyunlarda kasıyor

dodooo06

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı hazır aldım. Ama i5-3470 işlemci takılı oyunlara girdiğim zaman, CPU %100 gösteriyor çok kasıyor. Oyun oynayamıyorum hiçbir şekilde. Daha iyi bir işlemci tavsiyesi olan var mı?
Sistem;
1 TB HDD.
16 GB RAM.
250W Power.
i5-3470 işlemci.
AMD Radeon R5-230 ekran kartı.
Çok düşük oyunlar da bile acayip kasıyor. Ekran kartını 4 GB yapmayı düşünüyorum tavsiye verirseniz iyi olur. Teşekkürler şimdiden.

Sıcaklıklar ne durumda?
Ekran görüntüsü 2021-10-24 192437.png

bence şöyle yapabilirsin
GTX 1060 ya da eş değer 1650 Super
DDR3 8x8 Ram
500-550W psu
Anakart: gigabyte h61m-s2pv

benim kendi görüşüm eski sistemimdi her oyunu açtı şu zamana kadar :)

Bence şöyle yapabilirsin.
GTX 1060 ya da eş değer 1650 Super.
DDR3 8x8 RAM.
500-550W PSU.
Anakart: Gigabyte H61M-S2pv

Benim kendi görüşüm eski sistemimdi her oyunu açtı şu zamana kadar :)

Hocam bütçem kısıtlı RX-550 4 GB düşünüyorum sorun olur mu?
Anakartım sadece H61 yazıyor bir de galiba modelin kalanı yazmıyor ya da model sadece bu bilmiyorum :) PSU falan dediğiniz gibi olsa bu ekran kartı ile verim alır mıyım?

1080p de çok fazla darboğaz yapmıyordu ama güncel durumunu bilemem istersen anakart işlemci bundlelar var incehesapta filan onları da alabilirsin uyguna
durumunu anlıyorum bir zamanlar bende öyleydim burada bazı arkadaşlar başka şeyler de diyebilir ama benim sana yazdığım en optimum tavsiye rx 470 hatırladığım kadarıyla 500w da çalışmıyordu nvidia kullanmanı tavsiye ederim darboğaz olsa bile sanal ayarlamalarla darboğazı kısabilirsin :)

Anakartı değiştirmelisiniz en başta PSU işlemci ve ekran kartı ve sabit diskler bence bütçenizi söyleyin size sistem önerelim böyle olmaz.

Bütçem 3000-4000 bin civarı. Ben şöyle buldum ama anakart bulamadım.
AMD Ryzen 5 1600.
High Power 600W 80+ Bronze eco aktif PFC yüksek verimli güç kaynağı (HPE-600BR-A12s)
RX-550
1080p de çok fazla darboğaz yapmıyordu ama güncel durumunu bilemem istersen anakart işlemci bundlelar var İncehesap'ta falan onları da alabilirsin uyguna.
Durumunu anlıyorum bir zamanlar bende öyleydim burada bazı arkadaşlar başka şeyler de diyebilir ama benim sana yazdığım en optimum tavsiye RX 470 hatırladığım kadarıyla 500W da çalışmıyordu NVIDIA kullanmanı tavsiye ederim darboğaz olsa bile sanal ayarlamalarla darboğazı kısabilirsin :)

Hocam hiç anlamadım ama çok iyi anladım gibi oldum teşekkür ederim :) bu mesajı anlayan birine okutup bana anlatmasını isteyeceğim :) ama en optimum RX 470 diyorsunuz anladığım kadarıyla NVIDIA olmak şartıyla :)

Yeni konular

Geri
Yukarı