i5 3470 Sistem UV ayarının sıfırlanması

SefaGmssy

Hectopat
Yer
İzmir Texas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz
İyi günler değerli forum üyeleri. Benim ekran kartım(XFX RX 570) ısındığı için 2 gün önce konu açtım ve bana UV ayarı yapmamı söylediler bende bu rehberde'kine bakarak doğru bir şekilde yaptım. Fakat bilgisayarımı bir ara yeniden başlattım ve "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi " diye hata verdi ben ısınma sorununu nasıl halledebilirim? İzmir'deyim hava sıcak ve oyunları yüksek ayarlarda oynuyorum sıcaklık 87-77 derce arası oluyor yük altında.

Kasa: Sharkoon TG5.
İşlemci: i5 3470.
GPU: XFX RX 570 4 GB.

Eğer Radeon programından ayar yapıyorsanız yapılan ayarların sıfırlanmaması için görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yalnız bilgisayarı direkt güç düğmesinden kapatmak, fişini çekerek kapatmak ya da elektrikler gittiğinde kapanması durumlarında ayarlar sıfırlanabiliyor ona bende çözüm bulamadım. Eğer stabil bir ayar bulduysanız yaptığınız ayarların profilini kaydedin. Sıfırlanma durumunda o profili yükleyerek ayarlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yaptığınız UV ayarlarının yetersiz olması durumunda da ayarlar sıfırlanabilir. Yaptığınız ayarları FurMark gibi test programlarında ve oyunlarda deneyin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı