i5 3470 Sistem yeniden başlıyor

canpectrA

Decapat
Merhaba dostlar. Sorunum başlıkta ki gibi, eski bilgisayarımı açınca her 3-4 saniyede bir yeniden başlıyor. Bütün donanımları detaylı temizlik için çıkarıp taktım. Önceden sorunsuz olarak çalışıyordu yani bu çıkarıp takmadan sonra olduğuna eminim. Neyde arıza olduğunu bilmiyorum. Denediğim tek şey RAM'i çıkarıp tekrar takmak sadece. Bir de ön panel bağlantılarını tam olarak doğru yaptığımdan emin değilim onla alakası olabilir mi bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim. Sistem özelliklerim şu şekilde:

i5 3470.
Gigabyte H61M-DS2
8 GB RAM.
Radeon 6570HD.
420W PSU.
1TB HDD.

Ön panel bağlantılarıyla alakalı olabilir. Kablolamada temassızlık ya da hata olabilir. Her şeyi söküp dikkatli ve doğru bir şekilde tekrar yerine takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra yerine takın. Daha sonra sisteme tekrar güç verip açmayı deneyin.

Merhaba dostlar. Sorunum başlıkta ki gibi, eski bilgisayarımı açınca her 3-4 saniyede bir yeniden başlıyor. Bütün donanımları detaylı temizlik için çıkarıp taktım. Önceden sorunsuz olarak çalışıyordu yani bu çıkarıp takmadan sonra olduğuna eminim. Neyde arıza olduğunu bilmiyorum. Denediğim tek şey RAM'i çıkarıp tekrar takmak sadece. Bir de ön panel bağlantılarını tam olarak doğru yaptığımdan emin değilim onla alakası olabilir mi bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim. Sistem özelliklerim şu şekilde:

i5 3470.
Gigabyte H61M-DS2
8 GB RAM.
Radeon 6570HD.
420W PSU.
1TB HDD.
Siyah ekranda sürekli reset atıyorsa pc, ram'den kaynaklı olabilir. Bende i5 3470'li eski sistemimde böyle bir sorun yaşamıştım. Chipset arızası sanıyordum ama farklı ramler taktığımda sorun kalmamıştı. Sende dilersen farklı bir ram ile test et sistemi. Ya da ramleri çıkardıktan sonra yuvasına tam oturtamamışsındır.

Geri
Yukarı