i5 11400F sistem yeniden başlıyor

korsanplayer

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Balistik 2x8 GB CL16 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
A2000 Kingston 500 GB M.2 SSD/SN570 500 GB M.2 SSD
Ekran kartı
PNY RTX 3080 10 GB
Anakart
MSI B560 Torpedo
İşlemci
i5 11400F
Arkadaşlar, iyi akşamlar. Bilgisayarımın kendini yeniden başlatma sorunu vardı bayağıdır. Bugün yeni PSU ile denedik. Yine aynısını yapıyor. Sebebi ne olabilir? Bütün parçaları sıfır aldım. 1.5 yıl oldu toplayalı. Ama bu sorun 650W PSU'dan 850W'a geçtiğmden beri yaklaşık 1 yıldır yapıyor. Bazen uzun süre yapmıyordu. Şimdi sıfır yeni PSU ile aynı sorunu yaşıyoruz. Bir türlü çözemedim. İzmir'de varsa çözebilecek bilgisayarcı ona da götürebilirim.
2 PSU denendi. 2.el FSP Gold 850W.
Diğeri şoför Cooler Master Gold 800W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM lar 3600 de calisiyorsa sebebi bu olabilir,biraz düşürüp kullanin
Kendiliğinden 3600 hocam. Oc ile değilki. Hani ram bozuk deseniz anlayabilirim de. Söylediğinizin bir mantığı var mı? Bu arada aşağılama ve dalga geçme amaçlı sormadım ciddi soruyorum ve merak ediyorum.Şu an bu pc deli etmiş olduğu için beni her türlü öneriye açığım.

Kendiliğinden 3600 hocam. Oc ile değilki. Hani ram bozuk deseniz anlayabilirim de. Söylediğinizin bir mantığı var mı? Bu arada aşağılama ve dalga geçme amaçlı sormadım ciddi soruyorum ve merak ediyorum.Şu an bu pc deli etmiş olduğu için beni her türlü öneriye açığım.
Hocam işlemcinin 3200 RAM destekliyor Ramlari 3600 kullanmanizin sebebi Anakart in bu özelliği sunmasi fakat bu 3600 de calisirsa Anakart, işlemci, RAM üçlüsünün stabil çalışıcagi anlamina gelmez ,Ben 10400f kullanıyorum Ram lari 3066 da kullanınca size benzer hatalar aliyorum 2933 kullanınca sorun yasamiyorum, önerim bu yüzden, işe yarayabilir.

Tek tek donanımları kontrol edeceğiz o halde. Şimdi ilk olarak BIOS sürümün nedir ? Anakarttan başlayalım.
Hocam pc açınca hemen bakacağım.

Hocam işlemcinin 3200 RAM destekliyor Ramlari 3600 kullanmanizin sebebi Anakart in bu özelliği sunmasi fakat bu 3600 de calisirsa Anakart, işlemci, RAM üçlüsünün stabil çalışıcagi anlamina gelmez ,Ben 10400f kullanıyorum Ram lari 3066 da kullanınca size benzer hatalar aliyorum 2933 kullanınca sorun yasamiyorum, önerim bu yüzden, işe yarayabilir.
Hocam öncesinde hiç sıkıntı yaşamamıştım o da yapar mı?

Tek tek donanımları kontrol edeceğiz o halde. Şimdi ilk olarak BIOS sürümün nedir ? Anakarttan başlayalım.
Hocam kusura bakmayın dönemedim. Sorun ram slotu olabilir mi sizce? Bizim 4lü slotun 2si şu an pert.

Hocam pc açınca hemen bakacağım.

Hocam öncesinde hiç sıkıntı yaşamamıştım o da yapar mı?

Hocam kusura bakmayın dönemedim. Sorun ram slotu olabilir mi sizce? Bizim 4lü slotun 2si şu an pert.
Tek tek denedim 4.slot pertmiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı