i5-4460 sistem yeniden başlıyor

İmparatorxx

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda normalde akıcı bir şekilde oyunları oynayabiliyorum ama bazen 3-4 saat oynadıktan sonra süre sonunda restart atıyorken bazen daha oyunu başlatırken restart atıyor hiç oynayamadan. Bilgisayar "dırr" diye ötüp restart atıyor.

Ek bilgi olarak: Memtest ile RAM test yapıldı, 0 error bulundu.
SSD Sentinal ile baktığımda %81 sağlık, %100 performans. Sıcaklık 32 derece. Maksimum tüm kullanım boyunca 47 olmuş. HD Tune ile tarattım, error bulunamadı.
Sıcaklıklara bakıldı. Tek oyun açıldığında işlemci 55-60 maksimum, ekran kartı 45-50 arası oluyor.

Sorunun sebebini tam olarak anlamış değilim. Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. (Bu konu hakkında haftalardır bir çözüme ulaşamadım.)

İşlemci: i5-4460.
Anakart: ASUS H81-PLUS.
RAM: G.SKILL 2x4GB.
Ekran kartı: ASUS GTX 960.
SSD: Toshiba TR200 240GB (555-540)
Güç: 500 Watt. (80+ değil.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, imkan varsa farklı bir PSU ile deneyin.

Hocam, imkan varsa farklı bir PSU ile deneyin.
Hocam elimde öyle bir imkanım malesef ki yok. Amam gerekiyor sorunun sebebini bulmadan da alırsam boşa giderse diye korkuyorum. Hocam chromedayken birsürü pencere açık sabahtan akşama kadar çalıştığında birşey olmuyorken oyun açılığında rastgele böyle bir durum olması psudan olabilir mi? Voltaj değerlerinden bunu anlamam mümkün müdür acaba?

Hocam, Toshiba TR 200 için sorunlu bir model diyorlar. Varsa bir garantiye gönderin derim. Beni PSU arızasına iten sebep, ses gelmesi. Sanki güç yetmezliği gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı