i5-3470 Sisteme 1050 Ti Uyumlu Olur mu?

Amogaçi

Hectopat
Herkese selamlar,
Bilgisayardan hiç anlamadığım için size danışmak istiyorum. Halihazırda bilgisayarımda ATI Radeon HD 7350 1 GB ekran kartı var hiçbir oyunu oynatmıyor, Low ayarlarda bile işkence çekiyorum ve ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Fakat alacağım ekran kartının bilgisayarıma uyumlu olup olmadığını bilmiyorum sorduğum sorulara cevap vererek yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz.
Almayı düşündüğüm ekran kartı GTX 1050 Ti 4 GB.
Sistem özelliklerim: Intel Core i5-3470 @ 3.20GHz (4CPU's) (denilene göre işlemcim kötüymüş)
6 GB RAM
Şimdi GTX 1050 Ti benim bilgisayarıma uyar mı uysa bile RAM'den dolayı darboğaz yapar mı? Son olarak güç kaynağımı değiştirmem gerekir mi? Kaç Watt güç ürettiğini bilmiyorum üzerine baktım ama fazla bir şey anlamadım ve bu ekran kartı için kaç Watt'lık güç kaynağı gerekiyor? Bakmanız için güç kaynağının resmini atıyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

IMG_20191028_231424.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU değiştirip RX 570 alabilirsiniz. Monitörünüz 1080p değil mi?

Denileni bosver, islemcin cok da kotu degil. RX 570'i rahat calistirir. 1050 Ti yerine RX 570 almalisin. PSU'nu 450 W olan bir PSU ile degistirmen gerekli. RAM yukseltebiliyorsan oyunlarda drop denilen RAM yetersizligi nedeniyle yasanan ani yavaslamalar ortadan kalkar.
Hangi Rx 570 den bahsediyorsunuz Msi mı Sapphire mı rx 570 yazınca bu ikisi çikıyor
C4 güzelmiş hocam. Neko'nun da dediği gibi ekran kartını RX 570 alıp PSU'nuzu değiştirmelisiniz.
Msi Rx 570 var bir de sapphire Rx 570 var hangisinden bahsediyorsunuz acaba

Sapphire Nitro+ iyi, arka plaka var. sogutma konusunda biraz daha basarili arka plaka olmayan modellerden. Ben 4 GB modelini kullaniyorum. Sorunsuz bir kart. MSI kullanmadim, yorum yapamam. MSI genelde marka olarak basarili olsa da urunu bizzat kullanmadigin surece yorum yapmak zor teknoloji konusunda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı