Çözüldü i5-3470 sistemin aniden kapanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrViol4

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Yaşadığım sorun şu, örneğin bilgisayarı zorlayan bir uygulama açıyorum(oyun, FurMark gibi test uygulamaları vb.) ve 15-20 dklık bir süre geçirdikten sonra bilgisayarımın görüntüsü gidiyor fakat her şey çalışmaya devam ediyor. Monitördeki görüntü gidiyor. PSU fişini çekip geri takmadan düzelmiyor, çıkarıp geri taktığımda düzeliyor.

Not: Sistemi yeni aldım fakat monitörüm 6 yıllık VGA girişli bir monitör fakat bilgisayarım VGA desteklemiyor. Bu yüzden VGA dönüştürücü kullanıyorum. Bir de işlemcim ekran kartına darboğaz yapıyor.

Sistemim:
İşlemci: Intel Core i5 3470.
Ekran kartı: AMD Radeon 550/550series 4 GB VRAM.
RAM: 8 GB.
Anakart: Esonic H61FEL-U.

Edit:Sorunumu kısmen çözmek için bir yol buldum. Ekran kartı fan hızını 100e çekiyorum ve 15-20dklık süreyi 3-4saate çıkartabiliyorum fakat yinede kapanıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam PSU olduğunu düşünmüyorum bana da değiştir dediler gittim 500W +80 Aerocool aldım düzelmemişti.
PSU'da sıkıntı var diyemiyorum çünkü kasa hala çalışmaya devam ediyor. İmkanınız varsa Windows'u yeniden kurun. Benım sorunum bu şekilde çözülmüştü.

Abi Windows'u ben kurmadımki USB belleğin içinde hazır olarak geldi. Tabii eğer işe yarayacak ise yeniden kurarım tabii ki.
Windows'u yeniden kurayım bari eğer sorunum düzelirse yazarım.👍
Şimdi sıfırlıyorum ama önümde 2 seçenek var 1.dosyalarımı sakla, 2.her şeyi kaldır. Hangisini seçmeliyim?
Arkadaşlar özür dilerim ama bir sıkıntı daha var. Windows'u sıfırlarken kullanıcı şifresi istiyor. Yani profilimi seçiyorum fakat şifremi hatırlamıyorum nasıl bulabilirim?
Sorunumu Windows'u yeniden kurarak çözdüm teşekkür ederim :).
Hocam PSU olduğunu düşünmüyorum bana da değiştir dediler gittim 500W +80 Aerocool aldım düzelmemişti.
PSU'da sıkıntı var diyemiyorum çünkü kasa hala çalışmaya devam ediyor. İmkanınız varsa Windows'u yeniden kurun. Benım sorunum bu şekilde çözülmüştü.

Abi Windows'u ben kurmadımki USB belleğin içinde hazır olarak geldi. Tabii eğer işe yarayacak ise yeniden kurarım tabii ki.
Windows'u yeniden kurayım bari eğer sorunum düzelirse yazarım.👍
Şimdi sıfırlıyorum ama önümde 2 seçenek var 1.dosyalarımı sakla, 2.her şeyi kaldır. Hangisini seçmeliyim?
Arkadaşlar özür dilerim ama bir sıkıntı daha var. Windows'u sıfırlarken kullanıcı şifresi istiyor. Yani profilimi seçiyorum fakat şifremi hatırlamıyorum nasıl bulabilirim?
Sorunumu Windows'u yeniden kurarak çözdüm teşekkür ederim :).

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı