i5 3470 ve 39 390 Darboğaz

Mustafa POYRAZ

Kilopat
Daha fazla  
Intel Core i5 3470 Soket 1155 3.2GHz

MSI B75MA-E33 (MS-7808)

Asus GTX560 DirectCU GDDR5 1GB 256Bit

Kingston 8GB Hyperx Fury DDR3

Seagate 3.5" 2TB Harddisk

Son olarak 500W 80 Plus bir Güç Kaynağına sahibim.
Parçalar eski ama sistem 6 aylık. Ekran kartını değiştirmek istiyorum. r9 390 ve ya muadili yeni seri ekran kartlarında herhangi bir darboğaz oluşur mu? Güç kaynağım yeterli gelir mi?

Fikri olan birisi yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
4.7 - 4.8GHZ gibi kullanırsanız 980 ti hatta Titan X'de bile bir sıkıntı çıkarmaz o canavar.
Hız aşırtma yapmadım hiç. :D Ama ilginç ki üzerinde soket fanı var.K serisinde soket fanı çıkmıyor sanıyordum.Zamanı geçti artık iyice hocam. i7 6700k siparişledim, yarın montajlattırcam hepsini. :D

Hız aşırtma yapmadım hiç. :D Ama ilginç ki üzerinde soket fanı var.K serisinde soket fanı çıkmıyor sanıyordum.Zamanı geçti artık iyice hocam. i7 6700k siparişledim, yarın montajlattırcam hepsini. :D

Hayırlı olsun hocam. 2500k'yı 250TL'ye satma gibi bir düşünceniz var mı ? Anakart ve Ram'lerle birlikte talibim. CPU, RAM ve Anakart'ınızı yazabilir misiniz eğer satmayı düşünüyorsanız ?

Hayırlı olsun hocam. 2500k'yı 250TL'ye satma gibi bir düşünceniz var mı ? Anakart ve Ram'lerle birlikte talibim. CPU, RAM ve Anakart'ınızı yazabilir misiniz eğer satmayı düşünüyorsanız ?
Çok teşekkür ederim. İnan satmayı düşünmedim ve bir mahalleden arkadaşıma verdim. Para etmez sandım. :D Zaten anakart ve RAM de size layık değiller. Çok kötülerdi. Belkide bana öyle geliyor. :D

Bellek:Kingston Hyperx 8GB 1600MHz CL9 DDR3
Anakart: Asus P8 H77 M LE

Yeni anakart da sipariş verdim. Asus z170 Pro Gaming aldım.

Çok teşekkür ederim. İnan satmayı düşünmedim ve bir mahalleden arkadaşıma verdim. Para etmez sandım. :D Zaten anakart ve RAM de size layık değiller. Çok kötülerdi. Belkide bana öyle geliyor. :D

Bellek:Kingston Hyperx 8GB 1600MHz CL9 DDR3
Anakart: Asus P8 H77 M LE

Yeni anakart da sipariş verdim. Asus z170 Pro Gaming aldım.

Güzel parçalarmış 500-550 gibi bir mevlaya alabilirdim sizden. Hayırlı olsun tekrardan.

MSI MS-7808 - Geekbench Browser
İşlemcinin sonuçları bunlar. Güç kaynağı henüz 6 ay bile olmadı işte yeni sayılır. Ama bugün gördüğüm 1070 ağzımı açık bıraktı ona karar kıldım. Ama kesinlikle dar boğaz olacaktır olur da. Çıktığında GTX 1070 alma ve ya 1 yıl falan sonra yenin sistem toplama fikrim var.
NOT: Testi ben yaptım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı