i5-3470 ve R9 270 darboğaz yapıyor

kaylzeros

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda işlemcim %100'ü görüyor. Ekran kartım ise %40'ı. Eskiden başıma böyle bir şey gelmiyordu. Oyunlarda eskiden çok az arada takılırdı ancak şu anda çok fazla. Bottleneck Calculator'e girdiğimde ekran kartımın darboğaz yapmadığını gösteriyor.
i5-3470 3, 6GHz.
R9 270.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda darboğaz oluyor? Üstelik R9 270 güçlü bir kart. O işlemci ile darboğaz yapması normal.

Aynı işlemciyi bir süre RX 570 ile kullandım BF5 hariç darboğazım yoktu R9 270 570'e göre çok güçsüz nasıl oluyor böyle bir şey belki RAM darboğazı olabilir.

Hocam, bu işlemci ile 570 kullananlar var. R9 270 o kadar da güçlü değil.

RAM'i ben de düşündüm çünkü 6 GB RAM'im var. Ama eskiden drop yoktu ve MSI Afterburner'a baktığımda RAM değeri tepede olmuyor. İşlemci kullanımı 100.

RAM'i ben de düşündüm çünkü 6 GB RAM'im var. Ama eskiden drop yoktu ve MSI Afterburner'a baktığımda RAM değeri tepede olmuyor. İşlemci kullanımı 100.
CPU sıcaklığını kontrol edin, işlemci kullanımı %100'e çıktığında görev yöneticisinden hangi uygulamaların işlemciyi bu kadar kullandığına bakın, bir ihtimal virüsten kaynaklı da olabilir.
Haklısınız hocam, İ5 2400'de bile RX 570 az darboğaz yapıyor.
Çoğu oyun için haklısınız fakat BF1 ve BF5 gibi oyunlarda çok fazla darboğaz yapar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı