i5 3470'den i7 3770'e geçmeye değer mi?

3570s var 3570'in de bir tık ustu.

Ben de onu düşünüyorum sisteme sadece RAM ve SSD takviyesi yapıp devam ederim muhtemelen.

Mantıklı hocam. Eğer Psu'nuz düşük ise onu yükseltebilirsiniz veya kasanız kalitesiz ise ona da bakabilirsiniz. İşlemcinize soğutmada alabilirsinizde böyle eski nesiller için pek gerekli değil.

Kaç TL bütçen var yeni sistem için.

Yeni sistem almayacağım şimdilik part time çalışacağım için köşeye çok kalmaz muhtemelen ben şu an 2K ustune cıkmam gerek de yokmuş zaten, gelecek sene bütçe ayarlayıp adamakıllı sistem toplarım.

O zaman islemciye gerek yok SSD ve RAM alin yeter.

Sağ olun ben de öyle düşünüyordum çok bir şey katmıyor.

Mantıklı hocam. Eğer PSU'nuz düşük ise onu yükseltebilirsiniz veya kasanız kalitesiz ise ona da bakabilirsiniz. İşlemcinize soğutmada alabilirsinizde böyle eski nesiller için pek gerekli değil.

PSU 400W Aerocool hocam 12vdan 324W veriyor kaliteli ve sisteme yetiyor işlemcim de stok fan zaten çok ısınan bir şey değil termal macun yenilenmesi gerekiyor sadece şu aralar 70 dereceyi görüyor.
Herkese yardımı için teşekkürler.

Yeni sistem almayacağım şimdilik part time çalışacağım için köşeye çok kalmaz muhtemelen ben şu an 2K ustune cıkmam gerek de yokmuş zaten, gelecek sene bütçe ayarlayıp adamakıllı sistem toplarım.

Sağ olun ben de öyle düşünüyordum çok bir şey katmıyor.

PSU 400W Aerocool hocam 12vdan 324W veriyor kaliteli ve sisteme yetiyor işlemcim de stok fan zaten çok ısınan bir şey değil termal macun yenilenmesi gerekiyor sadece şu aralar 70 dereceyi görüyor.
Herkese yardımı için teşekkürler.
70 derece görüyorsa yine iyi. Throttle yemediği sürece bence sıkıntı yok. Onu dışında işlemci için pazarlık deneyebilirsiniz. Belki biri mantıklı fiyata verir.

70 derece görüyorsa yine iyi. Throttle yemediği sürece bence sıkıntı yok. Onu dışında işlemci için pazarlık deneyebilirsiniz. Belki biri mantıklı fiyata verir.

İşlemciden vazgeçip PNY CS 900(kroxia 760TL olmuş Teknosa'da 80 daha verip PNY almaya karar verdım) ve 8 GB tek slot Kingston RAM aldım yarın gelecek umarım sağ olun yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı