i5-3470'den i7-3770'e geçmeye değer mi?

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
i5 3470 işlemci kullanıyorum ve Valorant gibi oyunlarda arkada Discord açıkken kasma yapıyor. Ara sıra ufak takılmalar da yaşıyorum. Bu arada Discord'un donanım ivmesi ve oyun içi arayüzü kapalı. Ekran kartım RX 570 4 GB. İşlemcim şu anda RX570 le darboğaz yapıyor mudur? i7-3770'e geçersem iyi bir FPS artışı yaşar mıyım? Ve Discord açıkken ki takılmam geçer mi? DDR4 sisteme geçmek istemiyorum. RAM MHz'si değiştiğinde çok bir fark olmadığını gördüm. Ayrıca bütçem de kısıtlı. Düşünceleriniz neler?

3770'te Hyper-Threading olduğu için sistem çok rahatlar, yine de fazla beklentiye girme bu nesillerde çekirdek gücü düşük güncel işlemcilere göre.

3770'te Hyper-Threading olduğu için sistem çok rahatlar, yine de fazla beklentiye girme bu nesillerde çekirdek gücü düşük güncel işlemcilere göre.
Hocam dediğim gibi sistem rahatlasın arkada discord açıkken sıkıntı yapmasın yeter. Hocam bir soru daha sorayım cyberpunk oynuyorum da cyberpunk için iyi bir FPS artışı sağlar mı? Kaç FPS sağlar tahmini?

Hocam dediğim gibi sistem rahatlasın arkada Discord açıkken sıkıntı yapmasın yeter. Hocam bir soru daha sorayım Cyberpunk oynuyorum da Cyberpunk için iyi bir FPS artışı sağlar mı? Kaç FPS sağlar tahmini?

Cyberpunk'ta biraz FPS artışı olur, ekran kartı oyun için yeterince güçlü değil tatmin etmeyebilir. Yeni nesil oyunlar için sistemin komple değişmesi lazım.

İkinci el i7-3770'i ne kadara alacaksınız bilmiyorum ama bence biraz daha bekleyip, bütçe ayarlayıp anakart-ram-işlemci değiştirmek daha mantıklı olabilir, Ekran kartı bir süre daha giriş seviyesinde iş görür büyük ihtimalle.

İkinci el i7-3770'i ne kadara alacaksınız bilmiyorum ama bence biraz daha bekleyip, bütçe ayarlayıp anakart-RAM-işlemci değiştirmek daha mantıklı olabilir, ekran kartı bir süre daha giriş seviyesinde iş görür büyük ihtimalle.

600'e bir ilan gördüm. Sağlam mıdır bilmiyorum. Ayrıyeten Rainbow Six de oynuyorum. Onda da iyi bir FPS artışı olur mu alsam?

Biraz dediğiniz kaç FPS hocam tahmini?

Bilemem hocam, şu an mesela 40 FPS alıyorsan 45-50 arası falan olur maksimum. Hikayeli oyunlarda artış pek olmaz, işlemci gücü isteyen oyunlarda ciddi artış olur.

Ne kadar artış olur bilemem, ama elinizdeki işlemciye göre daha iyi olacağı kesin. Özellikle CS GO, Valorant ve Rainbow gibi işlemciye yüklenen oyunlarda daha fazla artış olur büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı