Çözüldü i5-3475S Mojave "End SetConsole Mode" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Dell Optiplex i5-3475S işlemcili bilgisayara OpenCore Mojave kurmak istiyorum. Sosyal'den imajı ve EFI'yi indirip Config'i ayarladım. OpenCore Bootloader ekranında ınstall macOS dedikten sonra ekranda sadece "end setconsole mode" yazıyor ve bilgisayar kendini resetliyor. Görüntüyü DisplayPort'tan alıyorum.

Son düzenleme:
Dell Optiplex i5-3475S işlemcili bilgisayara OpenCore Mojave kurmak istiyorum. Sosyal'den imajı ve EFI'yi indirip Config'i ayarladım. OpenCore Bootloader ekranında ınstall macOS dedikten sonra ekranda sadece "end setconsole mode" yazıyor ve bilgisayar kendini resetliyor. Görüntüyü DisplayPort'tan alıyorum.

Big Sur deneyin. Mojave eskidi.

Big Sur'u denedim ancak şu anda böyle bir hata alıyorum. Araştırdığım kadarıyla SMBIOS değiştirmem gerekiyormuş. Hangisini yapmalıyım?

Ekran görüntüsü 2023-11-26 201546.png

Big Sur'u denedim ancak şu anda böyle bir hata alıyorum. Araştırdığım kadarıyla SMBIOS değiştirmem gerekiyormuş. Hangisini yapmalıyım?

Eki Görüntüle 2032140
iMac13,1 veya iMac13,3 seçin.

Ayrıca kullandığınız SMBIOS sanırım Big Sur desteklemiyor, osxinfo'da 10.15.7 desteklediği belirtilmiş en fazla.

Yani Catalina.

iMac13,1 veya iMac13,3 seçin.

Ayrıca kullandığınız SMBIOS sanırım Big Sur desteklemiyor, osxinfo'da 10.15.7 desteklediği belirtilmiş en fazla.

Yani Catalina.

Hocam işlemcide HD 4000 var. Big Sur kurulabilir.

Sisteminiz optimize çalışmayabilir. Disk seçim sorunu başka bir şeyden kaynaklıdır tahminimce. Bir SMBIOS'un disk seçmeye engel olacağını sanmıyorum.
"This version of Mac OS X is not supported on this platform!" hatasını "-no_compat_check" kodu ile aştım ancak kurulum kısmında disk seçtirmiyordu. Aynı sorunu yaşayanlar SMBIOS ile ilgili olduğunu söylemişti.
Ben de Dell OptiPlex 7010 tonymacx86 rehberinde okudum "macmini6,2"yi yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı