i5 3570 fiyatı ne kadara satılmalı?

Lquad

Kilopat
Yer
İstanbul - Tuzla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - E-Ticaret
Selamlar, elime birkaç tane ucuz Intel i5 3570 işlemci geçecek koronadan sonra. Bu işlemcileri kolayca satabilir miyim? Fiyatı düşük tutacağım, sahibindene baktım en ucuz ilan 375TL, en ucuz GET ilanı 450TL (kargo ücretli) ben 400TL ücresiz kargo GET ilanı ile satsam rahat rahat satabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, elime birkaç tane ucuz Intel i5 3570 işlemci geçecek koronadan sonra. Bu işlemcileri kolayca satabilir miyim? Fiyatı düşük tutacağım, sahibindene baktım en ucuz ilan 375TL, en ucuz GET ilanı 450TL (kargo ücretli) ben 400TL ücresiz kargo GET ilanı ile satsam rahat rahat satabilir miyim?
440TL'ye koyun indirim var dersiniz(amaç dolandırmak değil) , sonra 420'ye çekersiniz kabul etmezse 400TL'ye satarsınız bence.

i5 3470 versiyoları 250 TL, i5 3570'ide en fazla 300'e satarsınız 400'e FX8350 işlemci satıyor adamlar 450'ye Ryzen satıyor.
Ama soket farkı var, ryzen veya fx ucuz diye onu almak için anakartını da değiştirmesi gerekir bu da büyük maliyetler, yani ihtiyacı olan alacak zaten. 3470 konusuna gelirsek ona baktım orası doğru fakat onun da en ucuz GeT (ücretsiz kargo) ilanı 320TL. Ben de aynı şartlarda satacağım. Bence en az 300TL'den satmam gerekir.
440TL'ye koyun indirim var dersiniz(amaç dolandırmak değil) , sonra 420'ye çekersiniz kabul etmezse 400TL'ye satarsınız bence.
Teşekkür ederim zamanla azaltarak koyuyorum zaten ilanları bundan önce de X5460 işlemci satmıştım böyle sata sata bilgisayar (DA-MD1) aldım zaten :D Bakalım bunları da 400TL civarına satarsam kendime bir altın kolye almak istiyorum altın da hep artıyor çünkü hem aksesuar olur hem de yatırım olur. Yani ne kadar büyük bir yatırım orası tartışılır fakat en azından satmak istediğim zaman zararına satmam gerekmez :)

Ama soket farkı var, Ryzen veya FX ucuz diye onu almak için anakartını da değiştirmesi gerekir bu da büyük maliyetler, yani ihtiyacı olan alacak zaten. 3470 konusuna gelirsek ona baktım orası doğru fakat onun da en ucuz GET (ücretsiz kargo) ilanı 320TL. Ben de aynı şartlarda satacağım. Bence en az 300TL'den satmam gerekir.

Dediğiniz doğru ama birisi sistem toplarken 300'e i5 3470 almak varken 100TL daha ekleyip FX alabilir i5 işlemci için adam akıllı sağlam anakartlar 350'den başlıyor FX işlemci için 300'e bulunabiliyor Ryzen için sıfırları 450TL 2.el anakartları 400TL her neyse bence bana göre 320 en üst limit. Daha üste koyulursa Intel hastası olmadıkça pek yanaşmazlar diye düşünüyorum ama siz bilirsiniz.

440TL'ye koyun indirim var dersiniz(amaç dolandırmak değil), sonra 420'ye çekersiniz kabul etmezse 400TL'ye satarsınız bence.

Nitelikli dolandırıcı gibi konuştun kardeşim Letgo'da i7-4770 400₺ almıştım piyasayı iyi bilelim fiyatları yüksek koyup milleti kazıklamaya gerek yok. Piyasayı düzeltmek az çok bizim elimizde 3470 GET ile 250₺ aldım 1 hafta önce. 3570K 350₺ satılır oda en fazla.

Nitelikli dolandırıcı gibi konuştun kardeşim Letgo'da i7-4770 400₺ almıştım piyasayı iyi bilelim fiyatları yüksek koyup milleti kazıklamaya gerek yok. Piyasayı düzeltmek az çok bizim elimizde 3470 GET ile 250₺ aldım 1 hafta önce. 3570K 350₺ satılır oda en fazla.
dostum sonsuza kadar satmayacağım 10-20 tane ürün satacağım. Zaten benim düşündüğüm fiyatlar şuan sahibindendeki en düşük fiyatlar olacak. En düşük ilan 375TL, GeT bile değil. Ben 400TL'ye GeT + Ücretsiz kargo satacağım. Adam 375TL olanı alsa bile zaten 25TL kargo ödeyecek anlaşmalı olmadığı için. Yani 400TL gayet uygun bir fiyat ve 440, ardından 420 ardından da 400 olacak zaten. Ben 440TL'den dahi satsam yine uygun fiyatlı oluyor çünkü en düşük fiyatlı GeT ilanı 450TL ki kargo da ücretli.
Kuzenim daha geçen gün get olarak 280 liraya 3470 aldı. Get ile 350 koymanızı öneririm.
@Snmzibr19
Pardon sizin mesajınızı yeni görüyorum bi arkadaşla aynı anda atmışsınız sanırım o yüzden arada kaynamış. Dediğim gibi 440TL'den başlatıp kademeli olarak 400'e düşüreceğim, satış süresi uzun olursa da önce 375, ardından 350TL son fiyat olarak koyacağım. Bu arada birşey daha sormak istiyorum, 20 tane ürün satacağımı düşünelim, benim bu satışlar için devlete vergi vermem gerekir mi? Ona göre kuzenimin şirketinden fatura keseyim veya böyle devam edeyim. Şu sorunun cevabını bir türlü alamadım gitti. Net bir cevap alsam gönül rahatlığıyla birsürü satış yapıcam birsürü ürün var da bir alamıyorum cevabı.
Dostlar selamlar, rahatsız ediyorsam kusuruma bakmayın bilgi vermek istedim. Bugün ilk işlemcimi 350TL'den sattım ve güzel bir kar elde ettim. Kendi çarkımı bu şekilde döndürüyorum, imzada gördüğünüz sistemi de bu sayede aldım. Biraz araştırma ile siz de kolayca bu işlere girebilirsiniz bence :) Teşekkür ederim tekrardan herkese.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı