i5 3570 İşlemci için ekran kartı önerisi

Bende WD GREEN 120 GB SSD var 240TL gibi bir fiyata bulanabiliyor alınabilir bir marka ekran kartı olarakta en iyi 1050TI ASUS STRİX OC modeli diye biliyorum ama genel olarak çok fark etmez GTX 1050TI olması önemli markanın çokta önemi yok.

Bende WD GREEN 120 GB SSD var 240TL gibi bir fiyata bulanabiliyor alınabilir bir marka ekran kartı olarakta en iyi 1050TI ASUS STRİX OC modeli diye biliyorum ama genel olarak çok fark etmez GTX 1050TI olması önemli markanın çokta önemi yok.
Teşekkürler bilgilendirme için.

@Abu! Çok yardımcı oldun teşekkür ederim dostum.

Şuan 3-4 gün içinde alım için harakete geçicem. Aslında elimdeki ekran kartının neden bozulduğunu öğrenmem gerekiyor. Onboard şuan sıkıntısız bir şekilde kulanım gercekleştiriyorum işlemci ısısı 30-50 derece arasında kartı başka bir siteme takmadan arızasını öğrenmemin bir yolu mevcutmudur acaba. Minidump dosyalarım var elimde. Hata aldıktan sonraki verilen bluescreen koduda mevcut (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) bir internet kafe veya bir bilgisayar tamircisine göstermeyi düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sıfır bir kart takmadan önce?

Teşekkürler bilgilendirme için.

@Abu! Çok yardımcı oldun teşekkür ederim dostum.

Şuan 3-4 gün içinde alım için harakete geçicem. Aslında elimdeki ekran kartının neden bozulduğunu öğrenmem gerekiyor. Onboard şuan sıkıntısız bir şekilde kulanım gercekleştiriyorum işlemci ısısı 30-50 derece arasında kartı başka bir siteme takmadan arızasını öğrenmemin bir yolu mevcutmudur acaba. Minidump dosyalarım var elimde. Hata aldıktan sonraki verilen bluescreen koduda mevcut (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) bir internet kafe veya bir bilgisayar tamircisine göstermeyi düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sıfır bir kart takmadan önce?
Hocam internet kafe değilde bir bilgisayarcıya götürüp kartımda arıza var birde sizde deneyebilirmiyiz dersen ücret almadan deneme yaparlar diye düşünüyorum. Arızalı kartın tamiratı olsa bile kart eski bir kart tamir ettirmeye değermi birde orası var işimi görür diyorsan tamirde ettirebilirsin her bilgisayarcı tamir edemez tabi özel makinalar ile tamir ediliyor.Arıza çipte değilse bilemiyorum ama, SSD ye gelince o fiyat aralığındaki en iyisi WD GREEN di tabiki üzerine biraz daha ekleyebilirim diyorsan daha iyi bir marka almanı tavsiye ederim ama WD GREEN alınabilir bir SSD.

Son düzenleme:
Yanlız o işlemci alınabilir bir işlemci değil. GTX 1060 3GB ise hiç alınabilir değil.
GTX 1060 örnek verdiğim kart elindeki işlemcin şunu besler şeklinde. İşlemci konusuna gelirsek ya sen bu işi bilmiyorsun yada şaka yapıyorsun. i7 3770 GTX 1070 gibi güçlü bir kartı bile rahatlıkla besleyebilen bir işlemci. Anakart değiştirmeyeceği için anakartına göre en iyi alabileceği işlemci 1155 pin İ7 modelleri olacaktır.

GTX 1060 örnek verdiğim kart elindeki işlemcin şunu besler şeklinde. İşlemci konusuna gelirsek ya sen bu işi bilmiyorsun yada şaka yapıyorsun. i7 3770 GTX 1070 gibi güçlü bir kartı bile rahatlıkla besleyebilen bir işlemci. Anakart değiştirmeyeceği için anakartına göre en iyi alabileceği işlemci 1155 pin İ7 modelleri olacaktır.
Dostum i5 3570'den i7 3770'e geçmesi arkadaş açısından aşırı büyük bir fark oluşturmayacak. O yüzden gereksiz. i5 3570 GTX 1050Ti'ı rahatlıkla besleyecektir. GTX 1060 3 GB modeli ise hem GPU'dan kırpılmış hem de VRAM GTX 1060'a göre yetersiz saçma ve önerilmeyen bir model.

Evet Kartı bir bilgisayarcıda denedik fakat yok hem linux hemde windowsda tepki vermiyor. Şimdi 1050ti ile 1060 arasında gidip geliyorum. Oynadiğim oyunlar belli 5 senedir GTX560ti ile yapamadığım şey kalmadi tambir f/p ürünü almışım. Pazartesi veya Salı almayı planlıyorum. 1060 3G daha fazla kafama yatıyor. 5-6 ay sonrada tekrar bir update yapabilirim. Elimdeki parcalarida onboard olarak kulanmaya devam ederim. Onboard performansı çok kötü deil.

Evet Kartı bir bilgisayarcıda denedik fakat yok hem linux hemde windowsda tepki vermiyor. Şimdi 1050ti ile 1060 arasında gidip geliyorum. Oynadiğim oyunlar belli 5 senedir GTX560ti ile yapamadığım şey kalmadi tambir f/p ürünü almışım. Pazartesi veya Salı almayı planlıyorum. 1060 3G daha fazla kafama yatıyor. 5-6 ay sonrada tekrar bir update yapabilirim. Elimdeki parcalarida onboard olarak kulanmaya devam ederim. Onboard performansı çok kötü deil.
Dostum GTX 1060 3GB almak 1050TI almaktan iyidir aralarında gerçekten ciddi anlamda performans farkları var tabi alabilirsen 1060 6GB olan modelini öneririm ama alamam dersen kesinlikle 1050TI yerine 1060 3GB alman çok daha iyi olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı