i5-3570 işlemci sonrası sistem açılmıyor

alihaydaryvz

Decapat
Arkadaşlar H61M-P21 (b3) anakartımda i5-2310 işlemci takılıydı ve çalışıyordu. Bendeki işlemciyi satıp i5-3570 işlemci satın aldım. Yeni işlemciye termal macun sürdükten sonra fan ile birlikte anakarta taktık. Anakarttan dit sesi gelmiyor ve görüntü alamıyorum.

Bios güncellemeniz gerekiyor 2.nesil işlemciden 3 nesil işlemciye geçtiniz büyük ihtimalle biosunuz 3 nesil desteklemiyor biosunuzu güncelledikten sonra sorunsuz çalışacaktır eski işlemcinizi takıp biosu yükseltin.

Arkadaşlar H61M-P21 (b3) anakartımda i5-2310 işlemci takılıydı ve çalışıyordu. Bendeki işlemciyi satıp i5-3570 işlemci satın aldım. Yeni işlemciye termal macun sürdükten sonra fan ile birlikte anakarta taktık. Anakarttan dit sesi gelmiyor ve görüntü alamıyorum.
İşlemciyi yanlış takmış olabilirsin.

Eski işlemciyi sattım. Yenisinin çalıştığından emin değilim. Satıcı test edildiğini söyledi fakat birlikte test etmedik.
Ben geçenlerde sistemi komple söküp bir temizledim. İşlemciyi de söktüm macunu sürdüm topladım. Çalışmadı, işlemciyi doğru oturtmuştum. Açtım işlemcinin arka yüzeyini 80 derece alkolle temizledim. Sonra pinleri kontrol ettim toz ya da başka bir cisim kaldı mı diye fırçayla bir iki kalıntı temizledim. Taktım, açıldı sistem. Denenebilir nazikçe. İşlemci kolay kolay bozulacak bir parça değil çünkü normal şartlarda.

Ben bilgisayarı temizledikten sonra açılmamıştı bu videodakileri yaptıktan sonra düzelmişti silginin ösym silgisi olursa daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı