i5-3570 işlemciye Overclock yapmak

undispausnt

Decapat
Elimde eski bilgisayarım var ve overclock yapmayı çok merak ediyorum. Önceden ekran kartıma OC yapmıştım fakat işlemciye daha önce hiç OC yapmadım.
İşlemcimin OC desteklemediğini biliyorum fakat yine de MHz artırmanın herhangi bir yolu var mıdır diye merak ediyorum.
Lütfen bir fikri veya bilgisi olan varsa benimle paylaşsın.
Bilgisayar özelliklerim:
i5-3570 (k'sız)
ECS H61H2-MV.
Kingston 8 GB 1600MHz RAM.
450W PSU.

BIOS menüsünde adventec woltage configurate gibi bir şey yazması lazım oradan fazla veya düşük woltaj vererek performans arttırabiliyorsun diye biliyorum, yanılıyor olabilirim.

Yabancı kaynaklardan iyice araştırılması lazım diye düşünüyorum.

K ibaresi olmayan işlemciye O.C yapılamıyor diye biliyorum. Z anakart olsa da bilemeyeceğim yine.
Bende i5 3470 vardı, hiçbir şekilde O.C yapamıyordum.

BIOS menüsünde adventec woltage configurate gibi bir şey yazması lazım oradan fazla veya düşük woltaj vererek performans arttırabiliyorsun diye biliyorum, yanılıyor olabilirim.

Yabancı kaynaklardan iyice araştırılması lazım diye düşünüyorum.

Sadece voltaj arttırarak performans elde edemezsin aynı zamandada frekansı arttırmak gerekiyor sadece voltaj ancak ısıyı arttırır .

Sadece voltaj arttırarak performans elde edemezsin aynı zamandada frekansı arttırmak gerekiyor sadece voltaj ancak ısıyı arttırır .
Ama voltaj düşürmek performans arttırabiliyor,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama voltaj düşürmek performans arttırabiliyor,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğrudur işlemcisi throttle olacak kadar ısınıp performansını düşürüyorsa voltaj düşüklügünde daha az ısınır ve performans artışı yakalanabilir ama yeterince soğuyamayan işlemci için gecerli bu.

Doğrudur işlemcisi throttle olacak kadar ısınıp performansını düşürüyorsa voltaj düşüklügünde daha az ısınır ve performans artışı yakalanabilir ama yeterince soğuyamayan işlemci için gecerli bu.

İşlemcimi Tower soğutucu ile soğutmama rağmen Ryzen 5 3600 kullanıyorum bu arada 4.2 GHz göremiyorum 3.8'de kalıyorum.
Video ve attığım konu doğrudur woltaj düşürmek performans artırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı