i5 3570 işlemciyi RX 570 sisteme takınca görüntü gelmiyor

Furkantmz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde i5 3570S var RX 570 ile ikili yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda elektriksel olarak mıdır nedir bilmiyorum sorunu i5 3570'i takınca ekran kartından görüntü alamıyorum ancak onboard çıkışından alabiliyorum. Yedek olarak Pentium G2030 işlemci var. Ben de onu takınca ekran kartından görüntü alabiliyorum. BIOS sıfırlamasından BIOS versiyon düşürmesine kadar her şeyi yaptım denemediğim yöntem kalmadı. Sorun anakarttandır dedim aynı kartın çalışanını buldum H61M-A USB3.0 kart. Powerdandır dedim yine aynı her şekilde i5 3570S ile görüntü gelmiyor. Pentium G2030'u takınca görüntü geliyor çok ilginç bir durum gerçekten sebebini bilen birileri var mı acaba? İşlemci bozuk olsa BIOS tanımaz onboarddan görüntü alamam. Bilgisayarım özelliklerinde de gözüküyor sorunsuz sadece ekran kartının görüntüsünü kesiyor. BIOS'tan onboard PCI Express ayarını da yaptım yok bana mısın demiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen ki konunuzda yardımcı olmaya çalışmıştım fakat çözüm yok sanırım. Tavsiyem işlemci RAM anakartı satıp DDR4 RAM işlemci anakart alın bu bahaneyle hem sistemi güncellemiş hem sorunu çözmüş olursunuz.

Hocam benim alacak durumum yok olsa bu kadar rezillik eziyet çekmem 1 aydır uğraşıyorum. İşlemci neden ekran kartına görüntü vermeyi kesiyor benim aklım halâ orada.

Geri
Yukarı