RX 570 Sisteme görüntü gelmiyor

greywolf1959

Centipat
Sapphire RX570 ekran kartı kullanıyorum. Monitörümün HDMI çıkışı olmadığından dolayı aktif dönüştürücü kullanıyorum. 3 ay önce ekrana görüntü gelmemeye başladı. Ekran kartını servise verdim ancak hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Bilgisayarı tamirciye götürdüm, sorunun anakarttan olabileceğini, yeni anakart almamı söyledi. Ben de söylediği gibi anakart aldım ancak 2 gün çalıştı daha sonra aynı hatayı tekrarladı. Arkadaşlarımdan aldığım parçalarla, 3 farklı VGA kablosu, 3 farklı aktif dönüştürücü ve 5 farklı monitörde denemeler yaptım. Aldığım sonuçta HDMI kablosuyla HDMI çıkışı olan monitörde sorunsuz çalıştı. Tamircinin bana bozuk dediği anakartta da çalıştı. Kendi monitörüm de anakarttan görüntü alabiliyorum(aktif dönüştürücü kullanarak veya analog çıkış işe). Şöyle garip olay var; ekran kartının pinini takınca anakarttan görüntü alamıyorum.
Sizce sorun nedir? Yeni monitör alınır mı?

Anakartlar: MSI B85m Gaming ve MSI H81M-E33,
İşlemci: i5 4460 1150 pin.
Ekran kartı: Sapphire RX570 8 GB Pulse.
RAM: 16 GB Hyper X Fury.
Aktif dönüştürücüler: Dark VGA to HDMI.
Monitör: Samsung S22D300 analog.

Son düzenleme:
Farklı bir Power Supply denediniz mi? Ekran kartına yeterli güç gitmiyor olabilir.
Hayır, farklı bir PSU kullanmadım fakat arkadaşımın Hdmi Monitörü, Hdmi kablosuyla çalıştırdım ve görüntü aldım. Bunu bir kaç kez tekrar ettim. 10 tekrardan 10'unda da başarılı şekilde görüntü aldım. Sorunun farklı olabileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı