Çözüldü İ5 3570 sistem 10 dakikada açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fayek

Femtopat
Arkadaşımdan aldığım ikinci el kasada söyle bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarım 8-10 dakika arası bir sürede açılıyor ama normal kullanımda ise hiçbir sorun yaşatmıyor. Ne oyunlarda bir donma ne de sistemi yormadan kullanırken. Öncelikle bazı donanım parçalarının yazılımının eski olabileceği için böyle bir sorun yaşattığını düşündüm ve hemen ekran kartını ardından da işlemciyi güncelledim ama maalesef sorun düzelmedi. Ardından anakartımı güncelledim ama sorun yine de düzelmedi. En son çare BIOS'tan Fast Boost ve daha sonra Ultra Fast Boot seçeneğini uyguladım ama hiçbir etki etmedi. RAM'i başka bir slota takıp öyle denedim ama yine sonuç değişmedi. En son olarak hard disk Sentinel'den Harddisk'in durumuna baktım ve genel olarak sağlıklı olduğunu gördüm. Herhangi bir sorun gözükmüyordu. Artık aklıma herhangi bir çözüm gelmiyor ve sorunun nereden kaynaklanabileceğini bilmiyorum. Yardımlarımızı bekliyorum.
Sistem özellikleri:
CPU: Intel(r) Core(tm) i5-3570 CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~3.8GHz.
RAM: 8 GB.
GPU: NVIDIA GeForce GTX 950.
HDD: Toshiba DT01ACA100 ata device.
Anakart: Gigabyte GA-B75M-D3V

Dosya Ekleri

• sentinel1.PNG
    sentinel1.PNG
    34,7 KB · Görüntüleme: 43
  • sentinel2.PNG
    sentinel2.PNG
    28,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Çözüm
Sorunun çözümü hiç tahmin etmeyeceğim şekilde basit bir Windows güncellemesi ile çözüldü. O zaman bunu fark edemeyişimin sebebi ise güncelleme yapa bastığım zaman güncelleme yapmadan bilgisayarın kapanmasıydı. Daha sonrasında Windows güncelleme kiti indirdim ve hem yazılım güncellendi hem geç açılma sorunu düzeldi hem de artık güncelleme yaparken sorun yaşamıyorum.
SSD alırsan açılması 20sn altına düșer.
Ayrıca bilgsayarına can katar. Dosya kopyalama, oyunu açılması vs. bayağı hızlanır.

Sorunun çözümü hiç tahmin etmeyeceğim şekilde basit bir Windows güncellemesi ile çözüldü. O zaman bunu fark edemeyişimin sebebi ise güncelleme yapa bastığım zaman güncelleme yapmadan bilgisayarın kapanmasıydı. Daha sonrasında Windows güncelleme kiti indirdim ve hem yazılım güncellendi hem geç açılma sorunu düzeldi hem de artık güncelleme yaparken sorun yaşamıyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı