i5-10400F sistem 3 dakikada açılıyor

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. MSI B460M Pro, i5 10400F, RX 6600 XT 16GB RAM, Apacer Panther 120 GB SSD Windows 10 sisteme sahibim. Kullanılabilir RAM miktarı düşük olduğu için Sistem Yapılandırması bölümünden "İşlemci sayısı" kısmının tikini kaldırıp maksimum ayarı işaretledim ardından hemen yanindaki RAM ile ilgili olan bölümün tikini kaldırdım fakat bunun ardından sistemim önce 3 dakika kadar siyah ekranda bekleyip ardından anakart logosunun ekrana gelmesiyle birlikte daha geç açılmaya başladı. Yaklaşık 5 dakika. Ayarları eski haline getirmeme rağmen durum hala aynı. Çözüm nedir?

Ek olarak sorunla alakasız sistemi Windows 11 yapıp tekrar Windows 10 a geri getirdiğim için son 1 haftada 2 defa formatlamak durumunda kaldım. O yüzden çözüm için format atmak istemiyorum.

Merhaba. MSI B460M Pro, i5 10400F, RX 6600 XT 16GB RAM, Apacer Panther 120 GB SSD Windows 10 sisteme sahibim. Kullanılabilir RAM miktarı düşük olduğu için Sistem Yapılandırması bölümünden "İşlemci sayısı" kısmının tikini kaldırıp maksimum ayarı işaretledim ardından hemen yanindaki RAM ile ilgili olan bölümün tikini kaldırdım fakat bunun ardından sistemim önce 3 dakika kadar siyah ekranda bekleyip ardından anakart logosunun ekrana gelmesiyle birlikte daha geç açılmaya başladı. Yaklaşık 5 dakika. Ayarları eski haline getirmeme rağmen durum hala aynı. Çözüm nedir?

Ek olarak sorunla alakasız sistemi Windows 11 yapıp tekrar Windows 10 a geri getirdiğim için son 1 haftada 2 defa formatlamak durumunda kaldım. O yüzden çözüm için format atmak istemiyorum.
Söylediklerimi aynen yaparsan muhtemelen sorunun %95 çözülecektir Ayarlara gelin Sonra Sistem sonra Kurtarma ve sonra gelişmiş başlangıç şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayınız önünüze gelen ekrandan sorun gidere tıklayınız sonra gelişmiş seçenekler sonra komut istemine tıklayınız karşınıza gelen ekrana bu kodu yazınız
Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

Merhaba. MSI B460M Pro, i5 10400F, RX 6600 XT 16 GB RAM, Apacer Panther 120 GB SSD Windows 10 sisteme sahibim. Kullanılabilir RAM miktarı düşük olduğu için sistem yapılandırması bölümünden "işlemci sayısı" kısmının tikini kaldırıp maksimum ayarı işaretledim ardından hemen yanindaki RAM ile ilgili olan bölümün tikini kaldırdım fakat bunun ardından sistemim önce 3 dakika kadar siyah ekranda bekleyip ardından anakart logosunun ekrana gelmesiyle birlikte daha geç açılmaya başladı. Yaklaşık 5 dakika. Ayarları eski haline getirmeme rağmen durum hala aynı. Çözüm nedir?

Ek olarak sorunla alakasız sistemi Windows 11 yapıp tekrar Windows 10'a geri getirdiğim için son 1 haftada 2 defa formatlamak durumunda kaldım. O yüzden çözüm için format atmak istemiyorum.

Akabinde kodu yaztıktan sonra çıkıp Windows ile devam et seçeğine tıklayınız.

Söylediklerimi aynen yaparsan muhtemelen sorunun %95 çözülecektir ayarlara gelin sonra sistem sonra kurtarma ve sonra gelişmiş başlangıç şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayınız önünüze gelen ekrandan sorun gidere tıklayınız sonra gelişmiş seçenekler sonra komut istemine tıklayınız karşınıza gelen ekrana bu kodu yazınız.
Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory.

Akabinde kodu yaztıktan sonra çıkıp Windows ile devam et seçeğine tıklayınız.

Hocam eleman bulunamadı hatası alıyorum.

Geri
Yukarı