i5 3570 sistemde GTA 5'te anlamsız takılma

İşletim sistemi
Windows 10

mexmet22

Picopat
Daha fazla  
1606684414778.png

1606684414778.png

Arkadaşlar resimden de görüleceği üzere GTA 5'i rahatlıkla oynatabilen bir sistemim var ancak araba sürerken hızlanınca anlık bir takılma oluyor. Kullandığım PSU 300W Everest PSU. Acaba ondan mı kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım. PSU böyle bir sorun yaratır mı yoksa problem başka mı? Aydınlatabilirseniz sevinirim.
(Isı değerlerim normaldir termal macunu da yeni sürdüm bu açıdan bir problem yoktur. İşlemci en çok 72 derece, ekran kartıysa en çok 55-56 dereceleri görmektedir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç resim arasındaki farkı bulmaya çalışıyoruz sanırsam :D

Şaka bir yana büyük ihtimal Hard Disk üzerinden oynuyorsun ve sen oyunda hızlanınca hard disk veriyi hızlı çekemiyor. Bu sebeple takılıyor.

Üç resim arasındaki farkı bulmaya çalışıyoruz sanırsam :D.

Şaka bir yana büyük ihtimal hard disk üzerinden oynuyorsun ve sen oyunda hızlanınca hard disk veriyi hızlı çekemiyor. Bu sebeple takılıyor.

Hocam ilk kez konu açıyorum o yüzden fark edemeden 3 tane atmışım mazur görün. Hayır oyunu SSD üzerinden oynamaktayım.

Şüphelerim arasında güç kaynağı da olsa da sisteminizin taş çatlasa 250 Watt güç kullanması gerekiyor. Onu da verebilir herhalde.

Önce kolay olandan başlayalım. Afterburner yükleyin ve grafik ayarlarını azaltıp işlemciye yük bindirin. Hatırı sayılır miktarda olduğundan Afterburner aracılığıyla emin olun. Takılma olmaya devam ederse aynısını grafikleri artırıp ekran kartına yük bindirerek yapın.

Devam ederse SSD'nizi CrystalDiskMark ile test edin. Çok dolu olmadığından emin olsun. Masaüstünde dolusuyla oyun var. Pek de kaliteli olmayan bir şey bu kadar oyunla sapıtabilir.
Ondan da bir şey çıkmazsa Memtest86 derim ben.

Güç kaynağı için önerdiğim yöntem sorun tespitinde pek sağlıklı değil aslında. Başka bir güç kaynağı ile test etmek en sağlıklısı. Çünkü birinin kullanımını yükseltirken diğerini azaltıyorsunuz. Azalttığınız miktar normal kullanımdan yeteri kadar az değilse olayın bir anlamı kalmıyor.

Hocam o GTA 5'in sorunu sanırım GTX 1660 Ti 10300H kullanıyorum bende de aynı sıkıntı var. Takılmadan ziyade sanki 10 ms kaplamalar yükleniyor gibi duruyor bahsettiğiniz şey bu mu acaba?

Hocam o GTA 5'in sorunu sanırım GTX 1660 Ti 10300H kullanıyorum bende de aynı sıkıntı var. Takılmadan ziyade sanki 10 ms kaplamalar yükleniyor gibi duruyor bahsettiğiniz şey bu mu acaba?

Anlık bir takılma da söz konusu. Ancak kaplamaların da yüklenme problemi olduğu doğrudur onu çok kafama takmasam da takılmalar oyun deneyimimi etkiliyor.

Geri
Yukarı