i5 3570 ve R7 240 darboğaz

ismail3301

Yoctopat
Daha fazla  
2 hafta öncesine kadar sapasağlam oyun oynarken FPS düşmesi dahi yemezken 90 100 FPS oynuyordum Valorant'ı veya başka oyunları lakin 1 hafta öncesinde merakımdan ekran kartsız kaç FPS alacak diye denemek adına sök tak yaptım durum ortada 5 10 FPS'in üstüne çok nadir çıkıyor. Çıkınca da drop yiyor 0 FPS'e düşüyor rica ediyorum yardımcı olun sistemim Turbox R7 240 2 GB GDDR5 i5 3570 8 GB RAM ve B75m D3h sistemine sahibim tüm sürücüler güncel termal macun yeniledim format attım sök tak yaptım temizledim BIOS'u da güncelledim fakat değisen hiçbir şey olmadı. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

2 hafta öncesine kadar sapasağlam oyun oynarken FPS düşmesi dahi yemezken 90 100 FPS oynuyordum Valorant'ı veya başka oyunları lakin 1 hafta öncesinde merakımdan ekran kartsız kaç FPS alacak diye denemek adına sök tak yaptım durum ortada 5 10 FPS'in üstüne çok nadir çıkıyor. Çıkınca da drop yiyor 0 FPS'e düşüyor rica ediyorum yardımcı olun sistemim Turbox R7 240 2 GB GDDR5 i5 3570 8 GB RAM ve B75m D3h sistemine sahibim tüm sürücüler güncel termal macun yeniledim format attım sök tak yaptım temizledim BIOS'u da güncelledim fakat değisen hiçbir şey olmadı. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

Yanlış takmış olabilir misiniz?

Hocam yanlış takmadım eminim bir de sorun şu işlemci %100 kullanırken GPU %5 10 kullanıyor oda FPS vermiyor sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam siz yine de eminim demeyin bir bilgisayarcıya götürün o çıkarıp taksın.
Ve işlemci %100ken GPU %10 sa muhtemelen dediğim gibi yanlış takma ihtimaliniz çok yüksek siz eminim deseniz bile.

Acaba işlemcinin grafik işlemcisini kullanıyor olabilir mi?
onu nasıl görücem aygıt yöneticisinde r7 200 series görünüyor sadece

Hocam siz yine de eminim demeyin bir bilgisayarcıya götürün o çıkarıp taksın.
Ve işlemci %100ken GPU %10 sa muhtemelen dediğim gibi yanlış takma ihtimaliniz çok yüksek siz eminim deseniz bile.
hocam zaten bilgisayarcı sök tak yaptı herşeyi temizlik yaptı formatını attı fakat değişen birşey yok

Dosya Ekleri

• Desktop_2023_06_26_12_01_54_601.jpg
    Desktop_2023_06_26_12_01_54_601.jpg
    256,5 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı