i5-3570K ile 1050 Ti GTA V'te darboğaz yapıyor

bisFenrir

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce GTX 1050 Ti ekran kartı aldım. Ağır yükte çok fazlasıyla darboğaz yaşıyorum. İşlemci kullanımı %100 iken ekran kartım %40 civarında dolanıyor.

Sistemim:
  • İşlemci; i5 3570K.
  • Anakart; H61M-DS2
  • RAM; 8 GB(4x2)
  • PSU; EVGA 500W BR 80+ bronz.
  • SSD; 500GB SATA / 500 MB D, 450 MB'.

Oyun görüntüsü:

rqwrqe.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir terslik var o işlemcinin o ekran kartını besleyebilmesi gerekir. Hangi çözünürlükte oynuyorsun?

Kesinlikle. Normal'de 1366x768, fakat çözünürlükten olduğunu düşünüp arkadaşıma geldim 1920x1080 oynuyorum fakat durum aynı.
İşlemcin tam frekansta bile çalışmıyor, güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi?
Evet.

Şöyle söyleyeyim donanım olarak çok rahat besler. On geçtim i5-2500 bile besler. Yazılımsal olarka bir sıkıntı var. Sorunu bulup çözmek lazım. Alternatif olarak CPU O.C uygulanabilir.

Kesinlikle. Normal'de 1366x768, fakat çözünürlükten olduğunu düşünüp arkadaşıma geldim 1920x1080 oynuyorum fakat durum aynı.

Evet.

Hocam BIOS ayarlarından işlemci kilidini biraz arttırıp 4.00 GHz'e ayarla ve BIOS'ta bir ayar olması gerek işlemci güç tasarrufunu devre dışı bırakma gibi o ayarı dısabled yapman lazım. Bulamazsan fotoğrafını yükle.

Şöyle söyleyeyim donanım olarak çok rahat besler. On geçtim i5-2500 bile besler. Yazılımsal olarka bir sıkıntı var. Sorunu bulup çözmek lazım. Alternatif olarak CPU O.C uygulanabilir.

Hocam farkındayım kesinlikle işlemcim bu kart için fazlasıyla iyi. Fakat sorunu bulamıyorum
Hocam BIOS ayarlarından işlemci kilidini biraz arttırıp 4.00 GHz'e ayarla ve BIOS'ta bir ayar olması gerek işlemci güç tasarrufunu devre dışı bırakma gibi o ayarı dısabled yapman lazım. Bulamazsan fotoğrafını yükle.

Kontrol ediyorum.
İşlemcim 4.0GHz civarında fakat donmalar ve kasmalar devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı