i5-3570K işlemci için anakart tavsiyesi

Impractra

Centipat
Arkadaşlar merhaba. 2013 tarihinde topladığım bilgisayarımı zaman zaman güncelleyerek kullanmaktayım. Hala genel olarak performansından oldukça memnunum. 4x2 8 GB RAM miktarımı 16 GB'a yükseltmek istiyorum. 4 adet RAM slotu olan ikinci el bir anakart tavsiyesine ihtiyacım var. Sistemimi detaylı olarak aşağıda belirttim. Teşekkür ederim şimdiden.
  • ASUS P8B75-M LX anakart.
  • Intel Core i5-3570K işlemci
  • Kingston HyperX 8GB(4x2) 1600Mhz RAM.
  • MSI RX570 Armor 4 GB OC ekran kartı.
  • Adata 120GB SSD.
  • Seagate 7200RPM 2TB HDD.

Son düzenleme:
Anakart almak yerine eldeki RAM' leri satıp 2*8 yapmak çok daha mantıklı.

Bende aynı anakart ve benzer işlemciyi kullanıyorum. O RAM'leri elden çıkarıp direk 2x8 alsan daha mantıklı olacak gibi. Eğer O.C. Düşüncesi ile alacaksan Z77 bir anakart alabilirsin.

Bende aynı anakart ve benzer işlemciyi kullanıyorum. O RAM'leri elden çıkarıp direk 2x8 alsan daha mantıklı olacak gibi. Eğer O.C. Düşüncesi ile alacaksan Z77 bir anakart alabilirsin.
Anakart almak yerine eldeki RAM' leri satıp 2*8 yapmak çok daha mantıklı.

O.C düşüncem yok ama anakartımdan çok memnun değilim. Kule tipi soğutucu kullanıyorum ve takarken bana çok büyük sorun çıkaran kondanstörler var. Termal macun yenilemek istediğimde doğru şekilde monte edemiyorum ve kırmaktan korkuyorum. Üstelik zaten sahip olduğum bir ram kiti daha var. Direk anakartı değiştirmeye niyetliyim o yüzden.

Bakıyorum ben de o anakartlara. Teşekkür ederim önerin için. 8x2 ram kitlerine bakıyorum da 800 gibi fiyatlara satıyorlar. DDR4 kitler daha ucuz. Sebebini anlayamadım 🤔.

Hem üretimi az hem dolar fiyatı vs yüzünden oldukça talebi fazla. Bu sebepler olmasa bile klasik pazarlama taktiği işte :)

Geri
Yukarı