i5 3570K sistem oyunlarda reset atıyor

NazeTHR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
•Ryzen 5 5600X | •AMD Radeon RX 6700 XT Phantom Gaming D 12GB OC | •Crucial Ballistix (2x8)16 GB 3200 MHZ (OC 3600 MHZ) | •MSI B550-A PRO | •MWE 650 80p | • Corsair Spec Delta RGB
RAM
16 GB DDR3
Ekran kartı
Asus Dual GTX 1060 3GB
Anakart
Z77M D3H
İşlemci
i5 3570K 4.2GHZ
Dying Light ve ETS 2 gibi yüksek güç gerektirecek oyunlarda bilgisayar reset atıyor ama CS:GO gibi oyunlarda reset atmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Güç kaynağım MWE 650.

Ekran kartı FurMark'ta daha tam ısınamadan kapanıyor ama oyunda denediğim zaman ortalama 60-70 civarında seyrediyor.
Yazılımsal bir sorun da olabilir açıkçası. Garip gelebilir ancak format denediniz mi? Bu şıkkı da elersek geriye anakart kalıyor, RAM olsaydı mavi ekran verir genelde veya sistem komple donar. Anakart bağlantı noktaları çok ısınıp resleniyor olabilir. Diskde aynı şekilde, bir sorun olsa donar resetlenme hiç görmedim bu parçalarda.

Bu sorun yüzünden CS:GO'dan başka oyun oynayamıyorum.

CS:GO iyidir hocam :). Ama sistemini bence özellikle anakart ve işlemciyi guncelleyebilirsin.

Bu sorun yüzünden CS:GO'dan başka oyun oynayamıyorum.

Ekran kartında besleme sorunu olsaydı reset atmak yerine görüntü kesmez miydi?

Besleme sorunu değil de aynı zaman beslerken aynı zamanda işlem yaparsa zorlanabilir benim düşüncem bir yönde ama daha bilgili biri yardımcı olabilir.

Yazılımsal bir sorun da olabilir açıkçası. Garip gelebilir ancak format denediniz mi? Bu şıkkı da elersek geriye anakart kalıyor, RAM olsaydı mavi ekran verir genelde veya sistem komple donar. Anakart bağlantı noktaları çok ısınıp resleniyor olabilir. Diskde aynı şekilde, bir sorun olsa donar resetlenme hiç görmedim bu parçalarda.

Format daha yeni attım.

CS:GO iyidir hocam :). Ama sistemini bence özellikle anakart ve işlemciyi guncelleyebilirsin.

Besleme sorunu değil de aynı zaman beslerken aynı zamanda işlem yaparsa zorlanabilir benim düşüncem bir yönde ama daha bilgili biri yardımcı olabilir.

Yani sorun ekran kartından değil yani.

Yazılımsal olarak bilgim yok ama işlemci gibi geldi bana.

Format daha yeni attım.

Yani sorun ekran kartından değil yani.

1060 yapmaz bence güçlü kart.

Yazılımsal olarak bilgim yok ama işlemci gibi geldi bana.

1060 yapmaz bence güçlü kart.

Sanırım ekran kartı sorun FurMark'ta da yeniden başlatıyor.

Geri
Yukarı