İ5 6600K RTX 2060 sistem oyunlarda reset atıyor

Emirhan İçer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım oyun oynarken reset atıyor. Bir ara yeniden kendi kendine reset atıyordu o zaman işlemcinin termal macununu değiştirip sorunu çözmüştüm fakat şimdi yine başladı. Sıcaklık değerlerine baktığım zaman normal. Bilgisayarı aynı anda işlemci ve ekran kartı stres testine sokuyorum bir şey olmuyor Memtest86 da RAM'leri test ettim sorun bulmadı.

Yazılımsal olduğunu düşündüm ve format attım attıktan sonra yine olmaya devam etti.
Cyberpunk 2077 oynarken bazen haritayı açtığımda atıyor bazen şehirde gezerken.
FIFA 23 de oyuna girer girmez atıyor ya da ilk maçın 2.yarısında atıyor aynı şekilde Football Manager 23 de aynı sorunu yapıyor başka oyunlarda daha test edemedim yeni format atmamdan dolayı. Neden olabilir?

Sistemim:
Intel i5 6600K.
RTX 2060.
16 GB RAM.
500W PSU.

Bunu eskiden yapmıyordu yeni yapmaya başladı.

Oyuna sağ tık yapıp uyumluluk kısmından " uyumluluk sorun gidericisini çalıştır"a tıkla.
Çözülmezse;
Windows genel güncellemeleri.
DirectX güncellemesi.
.Net Framework son versiyon.
Ekran kartı güncellemesi.
BIOS ve chipset güncellemeleri.
Bu güncellemeleri yap yine düzelmezse bir bilgisayarcıya götür bence.

Oyuna sağ tık yapıp uyumluluk kısmından " uyumluluk sorun gidericisini çalıştır"a tıkla.
Çözülmezse;
Windows genel güncellemeleri.
DirectX güncellemesi.
.Net Framework son versiyon.
Ekran kartı güncellemesi.
BIOS ve chipset güncellemeleri.
Bu güncellemeleri yap yine düzelmezse bir bilgisayarcıya götür bence.

Her şeyi kontrol ettim hepsi günceldi başka bir bilgisayardan ekran kartı ve RAM değişikliği yaptım sorun yine aynıydı başka odalarda taktığımda PC reset atmadı sanırım odamda çok ısınıyor ya da elektrik den kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı