Çözüldü i5 3570K sistemde FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ven

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
240 GB Kingston SSD 500 GB WD Blue HDD
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
ASUS H61M-D
İşlemci
i5 3570k
DMP dosyam.
Biri yardım edebilirse çok teşekkür edeceğim, 2 gündür çekiyorum.

Çözüm
Ustam Memtest yapmayı unuttum ben onun yerine gidip RAM aldım direkt sorun çözüldü yardım eden herkese teşekkür ederim.
Depolama aygıtından veya RAM'den şüpheleniyorum. Önce RAM'lere Memtest yapın:

Sonra depolama aygıtlarına HD Tune Pro ile error scan yapın, quick scan tiki seçili olmasın. Bu testlerin sonuçlarını ve yine HD Tune Pro'dan iki diske ait sağlık bilgilerini paylaşın.

Depolama aygıtından veya RAM'den şüpheleniyorum. Önce RAM'lere Memtest yapın:

Sonra depolama aygıtlarına HD Tune Pro ile error scan yapın, quick scan tiki seçili olmasın. Bu testlerin sonuçlarını ve yine HD Tune Pro'dan iki diske ait sağlık bilgilerini paylaşın.

Hocam Memtest şu an yapamadım elimde USB bellek yok, birkaç güne alıp onu da yapacağım. Ama şimdilik HDD/SSD testlerini yaptım. 500GB olan HDD 250 olan SSD.

İlk HDD'ye error scan yaptığımda bittiğinde bilgisayar tekrar mavi ekran verdi.
Bilgisayarı açarken birkaç kez daha yedim, minidump dosyası atmamı ister misiniz?

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    58,5 KB · Görüntüleme: 15
  • health hdd.PNG
    health hdd.PNG
    50,4 KB · Görüntüleme: 14
  • health ssd.PNG
    health ssd.PNG
    59,3 KB · Görüntüleme: 10
  • ssd.PNG
    ssd.PNG
    58,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet onları da atın, uygun olunca bakayım. Şu testlerde sorun yok ama hata taraması bitince mavi ekran almanız hayra alamet değil. Memtest sonucuna göre muhtemelen HDD'yi sistemden çıkarıp bir süre öyle kullanmanızı isteyeceğim.

Evet onları da atın, uygun olunca bakayım. Şu testlerde sorun yok ama hata taraması bitince mavi ekran almanız hayra alamet değil. Memtest sonucuna göre muhtemelen HDD'yi sistemden çıkarıp bir süre öyle kullanmanızı isteyeceğim.

Bazen uygulamalar kendiliğinden kapanıyor, bilgisayarı açarken art arda mavi ekran falan veriyor. Bir süre öncesine kadar böyle bir şey olmuyordu. Neden böyle oldu anlamadım.

Hocam bu da bugünkü en son mavi ekranlar. Umarım düzgün atabilmişimdir. Sanırım RAM'lerden dolayı oluyor. MEMORY_MANAGEMENT'ten dolayı mavi ekran geliyor. Başka şeylerden de geliyor. Neye bakacağıma şaşırdım. Bilgisayar işlevsiz oldu, bir şey yapıyorum. Bir anda mavi ekran yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı