i5 3570K sisteme 1500 TL'ye ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan bwran
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 390

bwran

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartı almayı düşünüyorum fakat nasıl yapsam bilemedim. Sistemim şöyle:
  • Turbox H61C.
  • i5 3570K.
  • 8 GB 1600 MHz RAM.
  • 300W PSU.
Ekran kartı aldığımda PSU güncellemem gerekir mi? Bununla devam edebilir miyim? Aklımda GT 730 veya GT 1030 alma planım var. GT 730 daha mümkün gibi. Valorant'ta falan bazen kasıyor bunu geçirmek için aslında. FPS arttırır mı bunlar? Anakartın GPU Support listesini bulamadım. Bulan varsa atabilir mi? İyi günler.
Bütçe maksimum 1500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende i3 4150 ve gt730 ekran kartı vardı, valorant’ta max 110, min 40-50, ortalama 70-80 fps alıyordum. Her şey kapalı, ayarlar en düşükte. 730 oyun için alınacak bir kart değil. 1500 TL bütçenizle ikinci el temiz bir ekran kartı alabilirsiniz.

Merhaba. Ekran kartı almayı düşünüyorum fakat nasıl yapsam bilemedim. Sistemim şöyle:
  • Turbox H61C.
  • i5 3570K.
  • 8 GB 1600 MHz RAM.
  • 300W PSU.
Ekran kartı aldığımda PSU güncellemem gerekir mi? Bununla devam edebilir miyim? Aklımda GT 730 veya GT 1030 alma planım var. GT 730 daha mümkün gibi. Valorant'ta falan bazen kasıyor bunu geçirmek için aslında. FPS arttırır mı bunlar? Anakartın GPU Support listesini bulamadım. Bulan varsa atabilir mi? İyi günler.
Bütçe maksimum 1500.
Cevap veren arkadaşlar 570 demiş ama şunu belirteyim; 570’in önerilen güç kaynağı 450w sizdeki 300w. 570, 8 pin girişli bir ekran kartı, 300w lık bir kasada 8 olacağını sanmıyorum. Olsa bile o ekran kartına yeterli gücü veremez. Ekstra olarak psu da almanız gerekecek.

RX570 bulunabilir bence.
hocam bulunur mu bulunur fakat anakart destekler mi anlamadım.

Cevap veren arkadaşlar 570 demiş ama şunu belirteyim; 570’in önerilen güç kaynağı 450w sizdeki 300w. 570, 8 pin girişli bir ekran kartı, 300w lık bir kasada 8 olacağını sanmıyorum. Olsa bile o ekran kartına yeterli gücü veremez. Ekstra olarak psu da almanız gerekecek.
gt 730 alsam veya 1030 yine mi yükseltmem gerekcek

hocam bulunur mu bulunur fakat anakart destekler mi anlamadım.

gt 730 alsam veya 1030 yine mi yükseltmem gerekcek
Anakart desteklemesi diye birşey yok hocam. Anakartınızda pcıe 3.0 girişi varsa istediğiniz ekran kartını takarsınız. Dediğiniz ekran kartları için ekstra psu almanıza gerek yok. O ekran kartlarının önerilen güç kaynağı 300w zaten. Ama oyunlarda yüksek performans beklemeyin o kartlardan.

Anakart desteklemesi diye birşey yok hocam. Anakartınızda pcıe 3.0 girişi varsa istediğiniz ekran kartını takarsınız. Dediğiniz ekran kartları için ekstra psu almanıza gerek yok. O ekran kartlarının önerilen güç kaynağı 300w zaten. Ama oyunlarda yüksek performans beklemeyin o kartlardan.
idare etmesi için zaten hocam.

Anakart desteklemesi diye bir şey yok hocam. Anakartınızda PCI-e 3.0 girişi varsa istediğiniz ekran kartını takarsınız. Dediğiniz ekran kartları için ekstra PSU almanıza gerek yok. O ekran kartlarının önerilen güç kaynağı 300W zaten. Ama oyunlarda yüksek performans beklemeyin o kartlardan.

Hocam bir şey soracağım müsaitseniz. RX550 takabilirsin dedi arkadaşım ama ben anlamadım bu işi. Anakartta PCI-e 3.0 ne oluyor bana bir açıklayabilir misiniz anakartımda mevcut mu?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı