i5 3570K, Z77A-GD65 ve HD 7970 sistem

TEKLER

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bir önceki konumda son_goku hocam olsun birçok hocam olsun yardımcı oldu. Ayriyetten 5-6 forumda da bilgi aldım. Sistemin son halini ss atmak istiyorum , son yorumları alayım.

khqz2.png

Bütçem : 2900TL
Kullanma Amacım : Adobe D.W , P.S , Ill. + Oyun.

Sizce Oyun Olsun Programlar olsun beni 2-3 yıl götürebilecek bir sistemmidir ?

Bu sistemle sorun çıkmazsa 4-5 yıl rahat rahat oyunlarını oynarsın. Kasa fanı olarak Akasa Apache tavsiye ederim fakat Vatan'da olmayabilir. Eğer amaç oyunsa kablolu tavsiye ederim. Pilleriyle vs. uğraşmamış olursun ve son olarak da SSD almanı öneririm. İleride alırım dersen sorun yok.

Bence gayet iyi bir sistem hayırlı olsun.

Teşekkür ederim , daha iyisi sizin olsun :)

SSD göremedim, onuda ileride alırsın.

Hocam bütçemi aşıyor 1-2 ay sonra SSD düşünüyorum , teşekkürler.

3-4 yıl rahat götürür, bozmadığın sürece.

Teşekkür ederim hocam inş :)

Bu sistemle sorun çıkmazsa 4-5 yıl rahat rahat oyunlarını oynarsın. Kasa fanı olarak Akasa Apache tavsiye ederim fakat Vatan'da olmayabilir. Eğer amaç oyunsa kablolu tavsiye ederim. Pilleriyle vs. uğraşmamış olursun ve son olarak da SSD almanı öneririm. İleride alırım dersen sorun yok.

Hocam çok teşekkürler emeğin çok , SSD 1-2 Ay sonra alacağım :)

Üstad sistem kıskandırıyor ne yalan söyleyeyim :) Ama bu sistemi bi de SSD ile taçlandırmak lazım sanki :) Ben olsam oradan buradan hafif kırpar, SSD'ye yönelirdim. Misal, anakartın kalitesine diyecek yok ama 226 dolar vermezseniz de kimse "neden vermedin?" demez herhalde. :) Ya da 7970 yerine GTX670 tercih etseniz oradan da üç beş bir şeyler artacaktır. Kasa konusunda da Corsair kalitesine diyecek yok ama kasa ve PSU ayrı olsa... Zira düşündüğünüz sistemi soğutmak o kadar kolay olmayacak diye tahmin ediyorum, modüler PSU bu konuda çok yardımcı olacaktır. Öte yandan işlemci soğutucusu için ayrıca bir araştırma yapmanızı da tavsiye ederim. Zira 22nm işlemciler insanı "overclock yap, overclock yap" diye dürtüyor :) Soğutucuya da güvenerek girmek lazım o işe :p

Üstad sistem kıskandırıyor ne yalan söyleyeyim :) Ama bu sistemi bi de SSD ile taçlandırmak lazım sanki :) Ben olsam oradan buradan hafif kırpar, SSD'ye yönelirdim. Misal, anakartın kalitesine diyecek yok ama 226 dolar vermezseniz de kimse "neden vermedin?" demez herhalde. :) Ya da 7970 yerine GTX670 tercih etseniz oradan da üç beş bir şeyler artacaktır. Kasa konusunda da Corsair kalitesine diyecek yok ama kasa ve PSU ayrı olsa... Zira düşündüğünüz sistemi soğutmak o kadar kolay olmayacak diye tahmin ediyorum, modüler PSU bu konuda çok yardımcı olacaktır. Öte yandan işlemci soğutucusu için ayrıca bir araştırma yapmanızı da tavsiye ederim. Zira 22nm işlemciler insanı "overclock yap, overclock yap" diye dürtüyor :) Soğutucuya da güvenerek girmek lazım o işe :p

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum , daha iyisi sizin olsun :) , Sistemi Kısmadan alıp daha sonradan SSD eklemeyi düşünüyorum.İşlem açısından bir acelem yok şimdilik.Yeniden teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı