i5 3570K, Z77A-GD65 ve HD 7970 sistem

E Hocam sen Adobe için topluyorum demedin mi? Hangi akıllı forumda sana HD 7970 önerdiler?

Vallahi ben GTX680 önerdim. Oyunlarda HD7970 fark eder mi çok dedi, etmez ama ben olsam GTX680 alırdım dedim arkadaş bunu tercih etmiş. Hatta Mevsresm galiba şey demişti, Bu forumda Nvidia fanı pek bulamazsın ama GTX680 öneriyorum gibisinden bir şey dedi.

- - - Güncellendi - - -

Bana sorarsan GTX680 diyorum. Hatta HD7970 diyen var mı? :) O derece GTX680...

hocam ben sistemi , size göre toparlayacağım zaten o gün verdiğiniz sistemi direk sepete aldım , o zaman HD 7970'mi diyoruz ?

Bana sorarsan GTX680 diyorum. Hatta HD7970 diyen var mı? :) O derece GTX680...

TOP zaten en iyilerden biridir ama bu kadar parası varsa GTX 680 derim...

http://www.hwcompare.com/12351/geforce-gtx-680-vs-radeon-hd-7970/

Bu linkte verilen değerlere göre GTX680 Texel ve pixel doldurma özellikleri ile yaklaşık %10 üstün durumdadır. 7970 serisi, memory band genişliğini artırmış, ama bu band genişliğini hakkıyla kullanamamış görünmektedir. Bu da tasarım olarak birz zayıf olduğu anlamını taşımaktadır.
GTX 680 in güç gereksiniminin 7970 ten 55W daha düşük olduğu da hesaba katılırsa GTX680 bence açık ara ilerde görünmektedir.

İki değerli insan bunu yazdıysa sence? :)

Hocam ben sistemi size göre toparlayacağım zaten. O gün verdiğiniz sistemi direkt sepete aldım, o zaman HD 7970'mi diyoruz ?

Sadece ben değil birçok kişi GTX680 taraflısıdır. Nvidia'nın önde gelen yenilikleri olsun, daha az güç tüketmesi olsun... Ve ilk olarak bana atman foruma veya bana bir fayda vermez. O an ben müsaittim ben yazdım. Ben olmasam Mevsresm yazardı -ki kendisi her sistem toplama konusuna yardım eden başarılı biridir-, başkası yazardı. Yani katkılarını foruma karşı bekliyoruz. ;)

İlk olarak sana atacağım hocam :) , gtx680 düşünüyordum sizde bana onu önermiştiniz sanırsam fikriniz değişti :)

Bu forumda kolay kolay Nvidia taraftarı bulamazsın, ancak GTX 600 serisi bu sene çok başarılı olduğu için öneriyoruz. :D

İşte birkaçı...

Yav yok, ilk konusunda Adobe programları kullanacağım demişti. Bunu bilmiyorsanız ve yeni konularında da bahsetmediyse tabii ki AMD öneririz her zaman ama Adobe diyorsa nVidia alacak.

Arkadaş daha çok oyun amaçlı kullanacak ama kendi çapında mıdır, profesyonelce midir yoksa iş gereği midir Adobe vs. de kullanacak sanırım.

Maya piramitinin kapılarını açmak için kutsal elementleri mi topluyorsunuz anlamadım. Böyle bir sistemi forumda Mevres'in toplaması 29.6 saniye sürüyor. %25 indirimi de hesapla derseniz 30 saniye. Şimdi siz bu sistemi toplamak için 5-6 tane forumdan ejderha tırnağı mı aldınız ne yaptınız bilmiyorum ama sorum şu: bu sistemi ne zaman alacaksınız?

Bunu soruyorum zira bu forumda daha önce hayali sistem toplayan arkadaşlar oldu ve gerçekten hiç hoş değildi. Şimdi bakıyorum da bu da sizin 6. konunuz. Üstüne üstlük 5-6 forum dolaşa dolaşa yanlış bir ekran kartı ile çıka gelmişsiniz. Yanlış element var sistemde yani.

Biraz bilgi verirseniz. Bu arada İstanbulda mısınız? Ofise getirin de Recep bi video çeksin madem böyle güzel bi sistem oldu.

Öncelikle Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim soruları teker teker cevaplayayım.

1. olarak ilk başlarda GTX680 düşündüm fakat bütçemi aştığı için HD7970 ile bütçeyi dengelemeye çalıştım , Nvd.'anın Adobe tabanlı programları + özellik olarak desteklediğini biliyorum fakat dediğim gibi dengelemeye çalıştım.

2.olarak daha önceki bilgisayarlarımdan çok çektiğim için çok detaylı bir araştırma yapmak istedim ve daha önce oem ( Çok Detaylı Bir Şekilde ) ürünleri hakkında hiç bir bilgim yoktu ve her oem parçasını teker teker sorarak öğrenmek istedim. Ayrıca ilk açtığım konuda bütçem MONİTÖR DAHİL 2500TL idi.

Sonuçta öğrenciyiz kafaya koyunca direk para bulamıyoruz. Yaklaşık 2 Hafta oldu sağdan soldan bir şekilde Bütçemi 3000TL'e çıkarmaya başardım, süreç bu yüzdende uzadı açıkcası. Geçen cumarteside size listede verdiğim ürünleri vatan'a giderek tek tek bilgi aldım ve onlarda onayladı. Sizi bu süre zarfında sıktıysak affola.

Vatan'a en son gittiğimde sadece kasada kafam karışmıştı. Onu da 400R olarak ayarladım ve bitti sadece hafta sonunu beklemek kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı