i5-4210H - GTX 860M laptop kasıyor

Daha fazla  
Bilgisayarım kasıyor diye gereksiz CPU kullanımı olduğu için formatlama kararı aldım formatladım fakat yine aynı değişen bir şey olmadı LoL Client açık olsun ve YouTube'a gireyim hayvan gibi kasmalar oluyor arkadaşlar YouTube boşta olduğu zaman bile kasıyor arkada LoL açık olmadığı zaman bile kasıyor yani. Sistem özelliklerim GTX860M, Intel i5-4210H, SSD takılı, 16 GB RAM var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Usta 2023 Windows 10, Windows 11 ile de hemen hemen aynı performansı alıyordum, kasma donma hiçbir zaman olmuyordu Windows 11 de çok nadir oluyordu.

Garip görünüyor. Daha eski bir işlemci olmasına rağmen stabil çalışması tuhaf, kullandığım sistem Windows bloatwareleri yüzünden sürekli bir stutter ve donma yaşatıyor.

Hocam CPU kullanımı ne civarlarda geziyor?
Açık söylemek gerekirse boşta bile bazen %100 oluyor fanlar çalışıyor şuan sadece lol ile edge açık %65 cpu kullanımı

Windows sürümünü değiştirerek bir daha format atmayı deneyebilir misin ? istersen tavsiye verebilirim.
8.1 düşürürsem daha stabil çalışır mı nasıl olucak.

Eskiden böyle kasmalar olmuyordu 2 sene öncesine kadar lol gayet akıcıydı gayet hızlıydı 120fps alıyordum şimdi 40 50 dakikadan sonra hafiften kasmalar başlıyor. 60 sabitte oynuyorum 42 lere falan düşmeler başlıyor yani.

Açık söylemek gerekirse boşta bile bazen %100 oluyor fanlar çalışıyor şu an sadece LoL ile Edge açık %65 CPU kullanımı
Hocam çok yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor, debloat etmeyi deneyebilirsiniz. Bu saatten sonra Windows 8.1 kullanılmaz.

Eskiden böyle kasmalar olmuyordu 2 sene öncesine kadar LoL gayet akıcıydı gayet hızlıydı 120FPS alıyordum şimdi 40 50 dakikadan sonra hafiften kasmalar başlıyor. 60 sabitte oynuyorum 42'lere falan düşmeler başlıyor yani.

Çok büyük ihtimalle Windows yüzünden kaynaklıyor.

Geri
Yukarı